Czy związek na odległość ma szansę przetrwać?

1
5562

Zastanawiasz się, czy związek na odległość, ma szanse przetrwać? Przekonaj się!

Związek na odległość może się udać, pod warunkiem, że ta ,,odległość” jest tylko na jakiś czas. Telefony, smsy, Skype, to wszystko ułatwia komunikację, ale nie jest w stanie zastąpić pocałunku, dotyku, ciepła drugiej osoby.

To, czy taki związek ma szansę przetrwać, zależy od osób, które go tworzą. Jedni są w stanie wytrzymać rozłąkę, bo najważniejsze jest dla nich poczucie, że nie są sami, że gdzieś daleko, ileś kilometrów od nich, jest osoba, która o nich myśli i za nimi tęskni. Są też tacy, dla których ważniejsza od wsparcia duchowego, jest po prostu obecność drugiej osoby. Oni mogą mieć problem ze stworzeniem takiego związku.

Czy warto wchodzić w związek na odległość? Przede wszystkim musisz zastanowić się, jakie macie perspektywy. Jeśli obojgu Wam, zostało jeszcze kilka lat do 18 i wiecie, że rodzice nie pozwolą Wam na spotkania, ze względu na dzielące Was kilometry, to zastanów się, czy warto tyle czasu się ,,męczyć”. Takie uczucie musi być naprawdę silne, aby miało szansę przetrwać tę próbę czasu. Nawet jeśli oboje jesteście już pełnoletni, ale mieszkacie bardzo daleko od siebie, to również powinnaś to wszystko dobrze pomyśleć. Czy któreś z Was będzie w stanie się poświęcić i opuścić rodzinę oraz przyjaciół, żeby być z ukochaną osobą? Jeśli żadne z Was nie będzie chciało wyjechać, to stworzenie związku będzie praktycznie niemożliwe.

Co zrobić, żeby związek na odległość przetrwał? Przede wszystkim dbaj o swojego ukochanego! Okazuj troskę, zainteresowanie jego sprawami, pamiętaj o urodzinach. Kiedy kontakt fizyczny jest niemożliwy, szczególnie istotna jest rozmowa, dlatego starajcie się utrzymywać kontakt, możliwie jak najczęściej. Najważniejsze w związku na odległość (i w każdym innym) jest też zaufanie i szczerość. Pamiętaj, że jeżeli oboje będziecie się starać, to odległość Wam nie przeszkodzi w niczym. Wykorzystuj też każdą okazję, żeby spotkać się z ukochanym. On z pewnością ucieszy się z niezapowiedzianej wizyty i przy najbliższej okazji odwdzięczy się tym samym.

Byliście kiedyś w związku na odległość? Napiszcie nam w komentarzu!

Czy związek na odległość ma szansę przetrwać?

 Źródło zdjęć: Pixabay
PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Ja właśnie jestem ponieważ wyprowadziłam się z polski do szkocji… a jestem nie pełnoletnia więc chyba ta rozłąka szybko się nie zmieni…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here