Marzysz o pięknych, długich włosach? W tym wpisie podpowiemy Ci, jak je zapuścić!

Jak szybko zapuścić włosy?

#1. Odpowiednia dieta

Jak wiadomo, właściwe odżywianie działa korzystnie nie tylko na dobrą odporność i zdrowy organizm, ale również na piękną skórę, paznokcie oraz włosy. Dieta bogata w witaminę A, B i E, a także w krzem, cynk czy żelazo, na pewno pomoże Ci w walce o długie włosy. Pij dużo wody, jedz zdrowe posiłki, w tym wiele owoców i warzyw. Regularne picie ziół również działa na wzrost włosów. Napary, które są rewelacyjne na ich porost, to między innymi pokrzywa i skrzyp. Do swojej diety możesz też dołączyć wywar z siemienia lnianego, drożdże z mlekiem lub wodą. Te mikstury mogą brzmieć niezbyt zachęcająco, ale rezultaty powinny Cię zadowolić.

#2. Specjalne kosmetyki

Oczywiście, żaden produkt nie zdziała cudów na włosach, a tym bardziej nie sprawi, że zaczną one szybciej rosnąć już po pierwszym zastosowaniu. Dlatego przy wyborze takich kosmetyków nie kieruj się reklamami, ale raczej słuchaj opinii, zasięgnij porady u specjalisty (na przykład u fryzjerki lub farmaceutki) i szukaj ich na półkach ze specyfikami aptecznymi lub na tych, z naturalnymi produktami. Takie kosmetyki działają na porost włosów raczej w niewielkim stopniu, co nie znaczy, że ich kupowanie jest zbędne. Wręcz przeciwnie –  jak najbardziej możesz się w nie zaopatrzyć i stosować regularnie, aby odbudowywać i regenerować włosy.

#3. Ochrona

Ochrona włosów brzmi co najmniej dziwnie, prawda? Ale skoro chronimy na przykład skórę, to włosom też powinno się to należeć. Po pierwsze, nie śpij w mokrych włosach – to właśnie wtedy są one najbardziej podatne na zniszczenia. Spanie w rozpuszczonych włosach też nie jest dobrym pomysłem, ale w ściśle upiętych tym bardziej. Najlepszym rozwiązaniem jest luźny kok lub kucyk. Pamiętaj także o tym, jak bardzo szkodliwe dla włosów są wysokie temperatury. Jeśli to możliwe – odstaw prostownicę, lokówkę lub suszarkę i daj włosom chwilę wytchnienia. Natomiast jeżeli nie możesz zrezygnować z tych sprzętów, koniecznie stosuj preparaty chroniące przed wysoką temperaturą. Możesz też zainwestować w suszarkę z chłodnym nawiewem, a prostownicę czy lokówkę ustawić na mniejszą temperaturę. Pamiętaj, że zniszczone włosy rosną wolniej, dlatego lepiej je chronić niż leczyć.

Jak szybko zapuścić włosy?

#4. Domowe sposoby

Stare przepisy babci na piękne włosy są najlepsze. W Internecie znajdziesz mnóstwo pomysłów na maseczki, wcierki czy płukanki. Te ostatnie są najprostsze w wykonaniu – często są to napary z ziół, takich jak chociażby skrzyp lub pokrzywa. Wystarczy, że ostudzonym naparem polejesz włosy i gotowe. Nie trzeba nic wcierać ani spłukiwać. A oto kilka składników, które możesz dodawać do swoich maseczek, aby świetnie działały na porost Twoich włosów: olejek rycynowy (może przyciemniać trochę włosy), jajko, olej kokosowy, czosnek, cebula, szałwia, olej arganowy, olej jojoba, olej lniany, oliwa z oliwek czy drożdże.

Przepis na przykładową maseczkę: 2 jajka wymieszaj z odrobiną oliwy, soku z cytryny i miodu. Nałóż na włosy, a po 30 minutach spłucz dokładnie wodą.

#5. Suplementy diety

Jeżeli Twojemu organizmowi brakuje niektórych składników odżywczych, sięgnij po suplementy diety. Apteki oferują także szeroki wybór witamin i innych składników uzupełniających dietę oraz takich, które zawierają korzystne dla włosów składniki aktywne. Nie są one drogie, a wspomagają organizm, więc dlaczego by nie spróbować?

#6. Dbaj o włosy na całej długości

Zaczynając od skalpu i kończąc na końcówkach. Dbaj o każdy centymetr swoich włosów – w końcu o centymetry Ci chodzi, prawda? 🙂 Zatem regularnie masuj skórę głowy. W ten sposób pobudzisz krążenie, a cebulki będą lepiej pracować. Uważaj na zbyt mocne, przeładowane związkami chemicznymi szampony i odżywki. Jeżeli końcówki są zniszczone podcinaj je regularnie, aby nie opóźniać wzrostu włosów. Chroń je olejkiem lub jedwabiem, ponieważ są bardzo podatne na wszelkie uszkodzenia. Pamiętaj jednak, żeby nie podcinać końcówek za często – z niczym nie wolno przesadzać.

Wzrost włosów zależy też od zdrowia psychicznego. Stres wzmaga ich wypadanie i ogranicza porost. Dlatego zrelaksuj się, nie narażaj się na problemy i zmartwienia. Przede wszystkim, musisz uzbroić się w cierpliwość. Każdy włos rośnie w swoim tempie, zależnie od wielu czynników. Zadbaj więc o swoje samopoczucie i środowisko, no i oczywiście oczekuj cierpliwie rezultatów, ale nie myśl o tym za dużo! 🙂

Źródło zdjęć: http://weheartit.com

2 KOMENTARZE

  1. Mnie włosy w ogóle przestały rosnąć, a do tego bardzo się łamały i były matowe. To zaczęłam brać tabletki biotebal, bo mają biotynę, dzięki której włosy zaczynają rosnąć i są mocniejsze i zdrowsze

    • To niemożliwe, żeby przestały ci rosnąć, ale prawdopodobnie kruszyły się na końcach, więc mogło ci się wydawać że nie rosną, bądź są nawet krótsze. Ja miałam podobnie, też mi się kruszyły końcówki, podcięłam je i zaczęłam codziennie łykać „Skrzypowitę”. Włosy przestały się kruszyć, są gładsze i nawet rosną o wiele szybciej niż kiedykolwiek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj