Jak wykorzystać puste zeszyty

2
4950

Szkolny szał zakupowy już dawno się skończył, ale widzisz, że zostało Ci kilka zeszytów, których nie wykorzystasz? Jeśli nie wiesz co z nimi zrobić, to zainspiruj się tym wpisem!

Która z nas nie miała kiedykolwiek problemu z pustymi zeszytami zalegającymi na półce. Jeśli znasz ten ból i brak Ci pomysłu co zrobić z niewykorzystanymi notatnikami, wykorzystaj nasze pomysły!

1. ZŁOTE MYŚLI

Prawdziwy szał na złote myśli miał miejsce dobrych parę lat temu, ale dlaczego by tego nie kontynuować? To wspaniała pamiątka na całe życie, która przywoła wiele pięknych wspomnień. Im więcej pytań, tym lepiej! Pobudź swoją kreatywność i oprócz pytań, przygotuj również zagadki lub łamigłówki.

2. BULLET JOURNAL

Ta forma plannera od dłuższego czasu podbija serca ogromnej ilości kobiet, a nawet mężczyzn. Można się przy tym nieźle zrelaksować, zaplanować swój czas, zapisać informacje, które nie mogą umknąć, a także po prostu pobudzić swoją kreatywność.
Więcej o BuJo znajdziesz we wpisie: Bullet Journal – co to takiego?

3. PAMIĘTNIK

Która z nas, jako kilkuletnia dziewczyna czy nastolatka, nie pragnęła prowadzić pamiętnika? Zapisując w nim swoje wspomnienia, piękne chwile, ale też te gorsze, tworzymy cudowną pamiątkę. Nieustannie będzie nam ona przypominać o młodości, kiedy usiądziemy przy kominku, jako szczęśliwa matka, babcia albo po prostu spełniona kobieta.

4. MOTYWACYJNE CYTATY

Widzisz gdzieś w internecie fajny cytat, który od razu daje Ci energetycznego kopa lub poprawia humor? Sięgnij od razu po zeszyt, w którym go zapiszesz. Kiedyś, gdy nie będziesz miała na nic chęci, wystarczy, że spojrzysz na kilka z nich i od razu poczujesz się w pełni gotowa, aby działać!

5. LISTA RZECZY, KTÓRE CHCESZ ZROBIĆ PRZED 30

Każdy z nas ma marzenia do spełnienia i cele do zrealizowania. Wszystkie z nich chcielibyśmy zrobić w jak najbliższym czasie. Kiedy zestawimy je wszystkie razem i po kolei zaczniemy realizować, wykreślając jeden za drugim, uświadomi to nam, jak wiele możemy zdziałać!

6. INSPIRACJE, WIERSZE

Zapisuj wszystko, co Cię inspiruje. Nowe osoby, które zobaczysz czy poznasz. Miejsca, w których lubisz przebywać. Sytuacje, które miały wpływ na Twoją kreatywność. Wszystko może być inspiracją, ważne, żeby dobrze szukać. Każdą taką rzecz notuj w zeszycie, a na pewno zyskasz więcej pomysłów. Dobrym pomysłem jest także zapisywanie wierszy (niekoniecznie swoich).

7. SENNIK

Czasem każdemu przyśni się coś, co chciałby zapamiętać na dłużej. Dlaczego by ich nie spisywać? W każdej chwili będziemy mieć do nich dostęp, a fajnie będzie pośmiać się z tych zabawniejszych, rozmarzyć przy tych pięknych, czy poczuć dreszczyk grozy przy jakimś koszmarze. Chociaż tych ostatnich czasem nie warto pamiętać. Pod każdym snem możesz także zapisać jego znaczenie i za jakiś czas sprawdzić czy przepowiednie się spełniły. Kto wie, może masz prorocze sny 🙂

8. POMYSŁY lub PLANY

Wpadłaś na genialny pomysł, ale jeszcze szybciej o nim zapomniałaś? Straciłaś tym szansę na zrealizowanie go, a przypomnienie sobie też tak łatwo nie przychodzi? Koniecznie pod ręką powinnaś mieć zeszyt, w którym wszystko będziesz notować. Warto mieć pomysły poukładane w jednym miejscu. Będzie przejrzyście, schludnie, a Ty na pewno będziesz je realizować z większą chęcią. Tak samo możesz robić z planami (np. na weekend 🙂 – dzięki temu nie będziesz się później nudzić, bo ciekawe propozycje na spędzenie czasu będziesz miała w notatniku 🙂

To już wszystkie nasze pomysły. Koniecznie napisz, który najbardziej przypadł Ci do gustu i który chętnie wykorzystasz u siebie!

Jak wykorzystać puste zeszyty

Źródło zdjęć: Pexels

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here