ciekawostki o Norwegii
Pexels

Zapraszamy do przeczytania drugiej części naszego wpisu, zawierającego ciekawostki na temat Norwegii.

Norwegia ma łączną powierzchnię ponad 385 tysięcy km? i liczy blisko 5,5 miliona mieszkańców. To sprawia, że jest drugim najsłabiej zaludnionym krajem w Europie. W tym wpisie podzielimy się z Wami kilkoma ciekawostkami na temat tego kraju.

10 ciekawostek o Norwegii CZĘŚĆ #2

Na początku warto zaznaczyć, że część przedstawionych poniżej ciekawostek to po prostu stereotypy.

#11. W Norwegii przez długi czas obowiązywał zakaz transmitowania boksu w telewizji, co tłumaczono tym, że sport ten propaguje przemoc.

#12. Norwegia słynie z produkcji sera. To właśnie tutaj wymyślono szpatułkę do sera, z której Norwegowie są bardzo dumni.

#13. Do Norwegii nie można wwozić ziemniaków z obawy przed tym, że uprawiana bulwa ziemniaka może zatruć ziemię.

#14. Norwegowie płacą kaucję za butelki plastikowe. Przy większości sklepów stoją automaty, do których można wrzucić butelkę PET i dostać za nią częściowy zwrot pieniędzy.

#15. W Norwegii nie ukryjesz swoich zarobków, gdyż każdy może sprawdzić, ile zarobiłeś. Dodatkowo nie ma ustalonej płacy minimalnej, można jednak przypuszczać, że minimalnym wynagrodzeniem może być kwota 30 tysięcy koron norweskich.

#16. Obowiązkową naukę rozpoczyna się w wieku 6 lat i trwa ona przez 11 lat.

#17. Od 1 stycznia 2009 roku w Norwegii mogą brać ślub osoby homoseksualne. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którzy ukończyli 18 lat.

#18. W Norwegii nie znajdziecie sieci KFC, a ceny innych fast-foodów są wysokie.

#19. W Norwegii pracuje się od poniedziałku do piątku, jednak w tygodniu przepracowuje się tylko 37,5 h, gdyż w czasie pracy przewidziany jest czas wolny, podczas którego można robić, co tylko się zechce.

#20. Norwegowie nie przepadają za Szwedami oraz Duńczykami, co spowodowane jest dawną sytuacją historyczną. Pomimo tego wielu Norwegów wyjeżdża na tygodniowe zakupy do Szwecji, z uwagi na niższe ceny.

Jeśli byliście kiedykolwiek w Norwegii, koniecznie dajcie znać w komentarzu czy zgadzacie się z wyżej wymienionymi ciekawostkami. A może zaobserwowaliście coś całkowicie innego?

Polecamy: 10 ciekawostek o Norwegii CZĘŚĆ #1

ciekawostki o Norwegii
Pexel

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj