kłótnia z chłopakiem
Źródło: Favim

Spotykasz się od niedawna z chłopakiem i nie wiesz, czy brnąć dalej w tę znajomość? A może świeżo rozpoczęłaś związek, ale coś wzbudza Twój niepokój? Oto 10 czerwonych flag, które źle wróżą relacji.

Kiedy zaczynamy się z kimś spotykać lub wchodzimy w nowy związek, patrzymy na tę drugą osobę przez różowe okulary. Im dłużej trwa nasza znajomość, tym więcej wad zaczynamy dostrzegać. Większość z nich jest niegroźnych, część da się wyeliminować. Czasami jednak pojawiają się tzw. czerwone flagi. Ich obecność świadczy o tym, że partner nie nadaje się do związku.

10 czerwonych flag dla związku

#1. Chce hasła do wszystkich Twoich profili

Jeżeli oboje chcecie mieć swobodny dostęp do Waszych kont, to nie ma w tym nic złego. Czerwoną flagą będzie sytuacja, gdy on oczekuje, że podasz mu swoje hasła, a sam nie zamierza tego robić. Nie musisz się na to godzić. Masz prawo do swojej prywatności i wcale nie musisz dzielić się z nim szczegółami rozmów z przyjaciółką.

#2. Nigdy za Ciebie nie płaci

On twierdzi, że dziewczyny lecą tylko na kasę, dlatego nie zamierza Cię sponsorować? Pamiętaj, że nie odpowiadasz za jego wcześniejsze relacje i z całą pewnością nie powinnaś ponosić z tego powodu żadnych konsekwencji. Płacenie tylko za siebie może się sprawdzić na początku znajomości, ale nie na dłuższą metę.

#3. Oczekuje, że będziesz mu usługiwać

Kobiety są od gotowania, sprzątania i dbania o mężczyzn? Być może on wychował się w rodzinie, w której tak to wyglądało, ale Ty nie musisz być jego służącą. Nawet, jeśli lubisz dbać o dom i o swojego chłopaka (bo przecież nie ma w tym nic złego), on także powinien być zaangażowany w codzienne obowiązki. Dzięki temu bardziej doceni Twoje starania, a Ty będziesz mieć poczucie, że nie wszystko jest na Twojej głowie.

#4. Rozlicza Cię ze wszystkich wydatków

Masz swoje pieniądze, a mimo to, chłopak wypomina Ci, że wydajesz za dużo na głupoty? Pomyśl w takim razie, co będzie, kiedy to on stanie się jedynym żywicielem rodziny (choćby wtedy, gdy będziesz szukać pracy bądź opiekować się Waszym dzieckiem).

#5. Obraża się, gdy nie odpowiadasz na wiadomość w ciągu kilku minut

On oczekuje, że będziesz non stop dostępna pod telefonem i tłumaczy to troską o Ciebie? Takie zachowanie nie ma zbyt wiele wspólnego z byciem opiekuńczym. Nie masz obowiązku chodzenia ze smartfonem do łazienki, a robienie Ci z tego powodu wyrzutów jest czerwoną flagą.

#6. Nie akceptuje tego, że masz więcej pieniędzy

Ten problem pojawia się najczęściej w momencie, kiedy partnerzy już pracują. Wielu facetów ma problem z zaakceptowaniem tego, że ich kobiety zarabiają więcej od nich. Pół biedy, jeśli motywuje ich to do znalezienia lepszej pracy. Gorzej, jeśli sytuacja wywołuje u nich frustrację, którą przelewają na partnerkę. Jeżeli jeszcze nie pracujecie, ale Ty dysponujesz większym kieszonkowym lub Twoja rodzina jest bogatsza i to generuje problem, możesz to uznać za czerwoną flagę.

#7. Odsuwa Cię od rodziny i przyjaciół

Chłopak nie chce, żebyś spotykała się z przyjaciółkami lub spędzała czas wolny z rodziną? Za wszelką cenę chce zatrzymać Cię przy sobie, a najchętniej nie wypuszczałby Cię z domu? Równowaga jest bardzo ważna, dlatego powinniście spędzać czas nie tylko razem, ale również osobno.

#8. Zabrania Ci czegoś

Dopóki jesteś niepełnoletnia, Twoi rodzice są jedynymi osobami, które mogą Ci czegokolwiek zabronić. Jeżeli masz ukończone 18 lat, to nikt nie ma prawa decydować za Ciebie. Nie jesteś własnością chłopaka, więc nie może nie pozwolić Ci gdzieś wyjść, czy czegoś ubrać.

#9. Oskarża Cię o zdradę

Bezpodstawne oskarżenia o zdradę to bardzo nieprzyjemna sytuacja. Ciężko jest znieść brak zaufania ze strony ukochanej osoby. Jeżeli Twój chłopak ciągle zarzuca Ci niewierność, podczas gdy Ty masz czyste sumienie, bez wątpienia jest to czerwona flaga. Musisz wiedzieć, że czasami oskarżyciel sam jest winny, a atak jest jego formą kamuflażu.

#10. Próbuje zmusić Cię do rzeczy, na które nie masz ochoty

Nie musisz robić niczego ,,w imię miłości”. Jeżeli chłopak nachalnie namawia Cię do robienia czegoś, na co nie masz ochoty i uważa, że w ten sposób udowodnisz mu swoje uczucia, powinna zapalić Ci się w głowie czerwona lampka.

Jakie jeszcze czerwone flagi dla związku powinny znaleźć się na naszej liście? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Co robią dziewczyny na początku związku?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj