co zwiedzić we Włoszech
Źródło: Pixabay

Niedługo wybierasz się do Włoch na wycieczkę i zastanawiasz się, jakie miejsca umieścić na swojej liście must have do zobaczenia? Ten wpis powstał specjalnie po to, aby pomóc Ci w wyborze ?

Włochy to piękny kraj. Położony nad morzem zachwyca nie tylko swoim krajobrazem, ale jest również skarbcem pięknej, starożytnej kultury w postaci zabytków, które w dobrym stanie przetrwały kilka tysięcy lat. Których miejsc z pewnością nie powinnaś przeoczyć podczas pobytu w Italii? Oto 10 najpiękniejszych miejsc we Włoszech, które powinnaś zobaczyć:

1. Bazylika Św. Marka w Wenecji

Jest piękna i malownicza, zawiera elementy zaczerpnięte ze stylu bizantyjskiego i islamskiego (jak np. kopuły). Znajduje się na placu Św. Marka w Wenecji – mieście, które koniecznie musisz zobaczyć podczas pobytu we Włoszech! Konsekracja bazyliki miała miejsce w 832 roku.

co zwiedzić we Włoszech
Źródło: Pixabay

2. Koloseum w Rzymie

Nie ma chyba człowieka, który nie słyszałby o znanym Koloseum ? Jest to z pewnością jeden z najczęściej zwiedzanych zabytków Włoch. Tym bardziej, że Koloseum zostało zbudowane w I w. p. n. e., czyli dobre parę tysięcy lat temu. Budowla jest ogromna i naprawdę imponująca, więc warto ją zwiedzić.

co zwiedzić we Włoszech
Źródło: Pixabay

3. Fontanna di Trevi w Rzymie

Jest to najbardziej imponująca fontanna w Rzymie. Jej budowę rozpoczęto w 1735 roku.

co zwiedzić we Włoszech
Źródło: Pixabay

4. Panteon w Rzymie

Dawniej miejsce poświęcone bogom, świątynia wybudowana w 125 roku. Dziś należy do najlepiej zachowanych budowli starożytnego Rzymu.

co zwiedzić we Włoszech
Źródło: Pixabay

5. Zamek Św. Anioła w Rzymie

Inaczej nazywany Mauzoleum Hadriana. Został wybudowany prawdopodobnie w 135/139 r. n. e. Zabytek ten znajduje się po lewej stronie rzeki Tyber, niedaleko Watykanu.

co zwiedzić we Włoszech
Źródło: Obraz Michael Kleinsasser z Pixabay

6. Katedra Santa Maria del Fiore we Florencji

Zabytek numer jeden do zwiedzenia we Florencji! Katedra posiada największą na świecie ceglaną kopułę, dzwonnicę i neogotycką fasadę, wykładaną pięknymi marmurami. Jej konsekracja odbyła się w 1436 roku.

co zwiedzić we Włoszech
Źródło: Pixabay

7. Dom Julii w Weronie

Szczególne miejsce dla fanów ?Romea i Julii?, Williama Szekspira. Ten XIII wieczny zamek w Weronie to prawdopodobnie domostwo rodziny Capulettih. Jest tu nawet balkon z tabliczką z fragmentem znanej sceny balkonowej ?

co zwiedzić we Włoszech
Źródło: Pixabay

8. Forum Romanum w Rzymie

Miejsce pełne zabytków z dawnych czasów, znajdujące się w samym sercu Rzymu. To tutaj właśnie odbywały się najważniejsze uroczystości w Starożytnym Rzymie.

co zwiedzić we Włoszech
Źródło: Obraz xlizziexx z Pixabay

9. Watykan

Watykan jest najmniejszym państwem na świecie i siedzibą papieża. Można tam zobaczyć Bazylikę Św. Piotra oraz Castel Sant?Angelo. Jest przepięknym miejscem z niezwykłą historią i atmosferą.

co zwiedzić we Włoszech
Źródło: Obraz Julius Silver z Pixabay

10. Schody hiszpańskie w Rzymie

Ich budowa została ukończona w 1726 roku. Schody te należą do jednych z najszerszych i najdłuższych w Europie. Każdego roku organizowane są na nich pokazy mody.

co zwiedzić we Włoszech
Źródło: Pixabay

A Ty, jakie inne miejsca, zwiedziłaś we Włoszech? Koniecznie daj nam znać w komentarzu! ?

Czytaj także: Najpiękniejsze miejsca na świecie

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj