Masz problem z utrzymaniem porządku w swoim pokoju? Oto 3 niezawodne sposoby, które ułatwią Ci zadanie!

Utrzymywanie porządku to dla wielu osób przykry obowiązek, a przy tym nie lada wyzwanie. Niemal każdy czuje się zniechęcony, kiedy każdego dnia od nowa musi brać się za sprzątanie. W tym wpisie przedstawiamy 3 niezawodne sposoby, które pomogą Ci zachować ład i sprawią, że utrzymywanie czystości będzie zajmowało Ci mniej czasu niż dotychczas.

3 niezawodne sposoby na utrzymanie porządku w pokoju

#1. Przechowuj rzeczy w plastikowych pudłach

Wszelkie drobiazgi, które chcesz mieć pod ręką, a jednocześnie nie masz dla nich ustalonego miejsca, warto schować do plastikowego pudła. Dzięki temu nie będziesz musiała ich szukać po całym pokoju, a dodatkowo nie będą one zbierać kurzu. Plastikowy pojemnik możesz trzymać pod łóżkiem bądź w szafie

#2. Używaj worków próżniowych

Większość dziewczyn ma w swoich szafach zbyt wiele ubrań. Część ciuchów czeka aż schudniemy, niektóre wciąż mają metki, bo w sklepie podobały nam się bardziej niż w domu. Przede wszystkim warto robić regularnie przegląd i sprzedawać to, czego nie nosimy. Resztę ubrań można trzymać w workach próżniowych, dzięki czemu nie będą zabierać aż tak dużo miejsca. Oczywiście warto zajrzeć do tych worków co pół roku i upewnić się, że nadal niczego nie chcemy się pozbyć.

#3. Sprzątaj na bieżąco

Wiemy, że wydaje Ci się to trudne, ale aby utrzymać względny porządek w pokoju, wystarczy, że wyrobisz sobie kilka drobnych nawyków. Wszystkie brudne naczynia wynoś od razu do kuchni i odkładaj do zmywarki. Ubrania składaj w kostkę i chowaj do szafy, zamiast rzucać je na krzesło. Rzeczy, które wyciągasz z szuflad, chowaj do środka od razu, kiedy przestaniesz ich używać.

Dzięki tym trzem sposobom, w Twoim pokoju będzie o wiele czyściej, a Ty nie będziesz musiała się przy tym mocno wysilać.

Jakie są Twoje patenty na porządek w pokoju? Podziel się nimi w komentarzu!

Czytaj także: 3 powody, dla których nie warto oglądać lifehacków z YouTube’a czy TikToka

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj