Źródło: Pinterest

Podczas pandemii masz więcej wolnego czasu do wykorzystania? Jeśli lubisz książki, to ten wpis jest właśnie dla Ciebie!

Lubisz czytać książki i szukasz ciekawych serii, którym mogłabyś poświęcić swój czas wolny? Poniżej przedstawiamy 3 propozycje, które przypadły nam do gustu. Mamy nadzieję, że spodobają się również Tobie!

3 serie książkowe, które warto przeczytać #1

#1. „Zbrodnia niezbyt elegancka”, Robin Stevens

Zaczynamy od przedstawienia serii książkowej skierowanej do młodego czytelnika. Może być to również dobra lektura dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z kryminałami, ale boją się sięgnąć po bardziej zaawansowane tytuły, jak np. seria „Chyłka,” autorstwa Remigiusza Mroza. W Polsce zostało wydanych dotychczas 8 tomów w przepięknej szacie graficznej. Pierwszy tom nosi tytuł „Zbrodnia nie przystoi damie”. Czytelnik poznaje w tej książce losy Daisy Wells i Hazel Wong, które próbują rozwiązać zagadkę związaną z zabiciem nauczycielki w ich szkole. Czy uda im się podołać wyzwaniu? Żeby się przekonać musisz sięgnąć po lekturę.

#2. Seria Starfield, autorstwa Ashley Poston

Z tej serii ukazały się w Polsce 3 tomy. W każdym z nich czytelnik poznaje losy innych bohaterów, których łączy serial „Starfield”. W każdym tomie poruszane są inne problemy i rozterki głównych bohaterów. Narracja jest zawsze prowadzona z perspektywy dwóch różnych osób, które pozornie wszystko dzieli, a w rzeczywistości wiele łączy. Pozycje te będą idealne dla osób, które poszukują dobrej rozrywki i książek, które można szybko przeczytać.

#3. „Harry Potter”, J.K. Rowling

Tej serii chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to klasyk z gatunku fantastyki. Tytułowy Harry Potter jest głównym bohaterem, którego losy czytelnik poznaje przez 7 tomów. Każdy tom odpowiada danemu roku szkolnemu, gdyż Harry uczy się w Hogwarcie – szkole dla czarodziejów. Książki mają swoich przeciwników, ale także zwolenników, których jest zdecydowanie więcej.

Jeżeli czytałaś jakąś serię z wyżej wymienionych, to koniecznie napisz w komentarzu swoje przemyślenia po lekturach!

Czytaj także: Czytelnictwo wśród nastolatków

Źródło: Pinterest

7 KOMENTARZE

  1. Z serii Starfield czytałam na razie tylko “Geekerellę” oraz “Księżniczkę i Fangirl”. Ta pierwsza została jedną z moich ulubionych książek, ale naprawdę polecam obie. HP również czytałam, ale to klasyk, uważam, że każdy kto kocha książki fantasy powinien przeczytać 🙂

  2. Super propozycje! Koleżanka mi jeszcze poleciła starszą serię książek ,,Przeminęło z wiatrem” i mam zamiar przeczytać. Ktoś zna?😊💕

  3. hary potter bardzo polecam! przeczytałam wszystkie części niektóre, dopiero podczas czytania po raz drugi zrozumiałam sens niektórych cytatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here