Źródło: Pinterest

Jeśli nie wiesz, na jaki sposób pielęgnacji brwi powinnaś się zdecydować, to koniecznie przeczytaj ten wpis!

Odpowiednio podkreślone brwi, potrafią niemal całkowicie odmienić wygląd naszej twarzy. Bez względu na to, czy korzystasz z usług kosmetyczki, czy robisz to samodzielnie, masz do wyboru kilka metod pielęgnacji, a więc możesz wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada. Jeżeli nie wiesz, na czym polegają najpopularniejsze koloryzacje brwi, zapoznaj się z informacjami znajdującymi się poniżej. Możesz również zasięgnąć opinii kosmetyczki. Koloryzacje opisane w tym wpisie możesz wykonać samodzielnie, jednak pamiętaj, że dopóki nie nabierzesz wprawy, istnieje ryzyko, że coś nie wyjdzie.

4 sposoby na piękne brwi – wybierz odpowiedni dla siebie!

#1. Laminacja brwi

Laminacja jest idealnym rozwiązaniem dla posiadaczek cienkich lub wąskich brwi. Zabieg ten polega na trwałym ułożeniu włosków w odpowiedniej pozycji i kierunku. Do jego wykonania wykorzystuje się preparaty, które podczas nieumiejętnego rozprowadzenia mogą uszkodzić włoski, dlatego najlepiej robić zabieg w profesjonalnym salonie. Laminacja utrzymuje się nawet do kilku tygodni, w zależności od tego, jakie brwi posiadasz. Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu, dlatego przed wizytą należy skonsultować się z kosmetyczką, czy ta metoda na pewno nam nie zaszkodzi. Laminacja kosztuje od 100 do 200 złotych.

#2. Henna brwi

To jedna z najbardziej popularnych metod koloryzacji brwi. Henna to naturalny barwnik, pozyskiwany od roślin, dlatego jest delikatna i odpowiednia nawet dla osób o wrażliwej cerze. Nakładana jest na włoski w postaci kremu, co sprawia, że stają się one ciemniejsze i wyglądają na bardziej gęste. Hennę w kremie możesz nałożyć samodzielnie w domu, a w salonie zapłacisz za nią około 20-50 złotych. Efekt utrzymuje się do 2 tygodni.

#3. Henna pudrowa

Podobnie jak henna kremowa, henna pudrowa również jest naturalna. Ta metoda koloryzacji daje podobny efekt, z tą różnicą, że utrzymuje się on dłużej, bo nawet do 1,5 miesiąca. Jest również bardziej odżywcza – podczas, gdy do henny kremowej używa się wody utlenionej, która może źle wpływać na kondycję włosków, do pudrowej jest ona niepotrzebna. Co istotne, z henny pudrowej mogą korzystać dziewczyny o każdym kolorze włosów 🙂 Koszt takiego zabiegu to około 50-100 złotych.

#4. Naturalne brwi

A może Twoje włoski nie potrzebują koloryzacji, a jedynie odpowiedniej pielęgnacji i wyregulowania? Jeśli posiadasz gęste i grube brwi, ale masz problem z nadaniem im odpowiedniego kształtu, polecamy regulację woskiem lub pęsetą u doświadczonej kosmetyczki. Jeśli natomiast masz problem z wypadającymi i łamliwymi włoskami, przez co Twoje brwi są bardzo cienkie, przyczyną może być ich nieodpowiednia pielęgnacja. Zanim udasz się na jakiś zabieg, skonsultuj się z kosmetyczką. Pamiętaj, że naturalne brwi są równie piękne, pod warunkiem, że są zadbane 🙂

Jaki jest Twój sposób na piękne brwi? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Jak poprawić kondycję włosów bez ich podcinania?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj