Źródło: Pinterest

Czasami spędzamy nad książkami kilka godzin, ale efektów naszej pracy nie widać. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, dzięki którym szybciej opanujesz materiał.

Efektywne uczenie się jest bardzo ważną umiejętnością – szczególnie kiedy zbliża się egzamin, test, czy zwykła kartkówka. Podpowiadamy jak przyswoić zadane zagadnienia.

4 zasady efektywnej nauki

#1. Odpowiednie warunki

Najczęstszą przyczyną złych wyników w nauce jest brak koncentracji i rozpraszanie się. Odłóż na kilka godzin telefon, wyłącz laptopa i telewizor, miej przed sobą tylko i wyłącznie książkę. Zanim rozpoczniesz wkuwanie materiału, zadbaj o przyjazne otoczenie – posprzątaj na biurku, uporządkuj notatki i zadbaj o absolutną ciszę w pokoju.

#2. Planowanie

Zrób dokładny plan – co musisz się nauczyć, jak dużo czasu potrzebujesz i kiedy masz sprawdzian. Dzięki temu będziesz wiedziała, jak rozplanować swoją naukę. Poza tym widząc w perspektywie dzień pisania testu, z pewnością będziesz bardziej zmobilizowana do nauki. Po zrobieniu danego zadania z planu, wykreśl go – to będzie znak, że jesteś coraz bliżej osiągnięcia założonego przez Ciebie celu.

#3. Powtarzanie

Po przeczytaniu danej części materiału, postaraj się uporządkować wiedzę i streścić artykuł, mówiąc go sobie na głos. W ten sposób utrwalisz nowo poznane informacje i podczas odpowiedzi na ocenę będziesz bardziej pewna siebie. Jeśli przygotowujesz się do egzaminu, i masz bardzo dużo notatek do zapamiętania, podziel je sobie na partie, i przyswajaj stopniowo. Pamiętaj jednak, żeby codziennie powtarzać wyuczony materiał, ponieważ bez powtórek, szybko zapomnisz to, czego właśnie się nauczyłaś.

#4. Porządki

Nie chodzi tylko o porządek w miejscu pracy – czyli czyste biurko, stół czy łóżko. Przejrzyj notatki, pogrupuj je, przygotuj czyste kartki na robienie notatek. Przejrzyste zapiski zdecydowanie ułatwiają wkuwanie trudnych definicji i procesów.

Podzielcie się w komentarzach swoimi sposobami na efektywną naukę!

4 zasady efektywnej nauki

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

3 KOMENTARZE

  1. Ja wyznaczam sobie czas na uczenie sie danego przedmiotu, pozniej duzo razy przepisuje to, czego sie ucze na kartke, jednoczesnie mowiac to na glos i czytajac.

  2. Super post <3
    Możecie zrobić wpis o tym jak uczyć się języków obcych. Koreański strasznie szybko wchodzi mi do głowy a uczę się to od 2 lat i umiem mówić i pisać a angielskiego od 7 lat i mój poziom jest na takim mocnym podstawowym i średnio umiem rozmawiać po angielsku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj