5 ciekawostek o życiu w Niemczech

W tym artykule przedstawię Wam 5 ciekawostek dotyczących tego, jak wygląda codzienne życie w Niemczech.

Chcecie wyemigrować do Niemiec i zastanawiacie się jak tam jest? Słyszycie różne informacje, ale nadal nie jesteście przekonane? W tym wpisie przedstawię Wam ciekawe rzeczy, które zauważyłam w tym kraju, podczas pobytu w nim.

5 ciekawostek o codziennym życiu w Niemczech, o których mogłaś nie wiedzieć!

1. Niemcy bardzo dbają o środowisko

W Niemczech jest nakaz, aby sortować śmieci i wrzucać je do odpowiednich koszy. Osobno wyrzuca się odpady biologiczne, papier, plastik, opakowania wielomateriałowe oraz ubrania. Do zielonych koszy Niemcy wrzucają odpady biologiczne (warzywa, owoce, rośliny, zepsute jedzenie), do niebieskich makulaturę (kartony, papier), do czarnych koszy – artykuły higieniczne i odchody zwierząt domowych, a do żółtych wszystkie opakowania, które nie są wyprodukowane ze szkła lub papieru. Jeśli wybieramy się do Niemiec, warto zapamiętać te zasady, gdyż za ich nieprzestrzeganie możemy zapłacić karę.

Oprócz tego segreguje się plastikowe butelki i puszki (są one oznaczone znaczkiem), które wrzuca się do specjalnych maszyn, gdzie zostają zgniatane i wrzucane do odpowiednich pojemników. Za sortowanie butelek i puszek dostajemy wydruk, dzięki któremu albo otrzymujemy pieniądze, albo mamy zniżkę w wybranym sklepie. Za jedną butelkę możemy dostać 25 centów.

Trzeba też zaznaczyć, że nasi zachodni sąsiedzi dbają o porządek i czystość swoich miast. Trudno tam o porozrzucane na trawie papierki czy butelki, a mosty i tunele są co jakiś czas czyszczone. Zapewne zaśmiecanie przyrody jest tam surowo karane.

2. Germanie nie przejmują się zbytnio opinią publiczną

Niemcy rzadko ubierają się modnie wychodząc do sklepu, czy na spacer, a kobiety bardzo często rezygnują z makijażu. Spacerując niemieckimi ulicami, zauważamy również mnóstwo ekskluzywnych aut, którymi kierują starsze osoby. Emeryci żyją tam tak jakby przeżywali drugą młodość: korzystają i cieszą się z życia. Niemcy w dużej mierze nie przejmują się opinią innych, a każdy z nich żyje na swój sposób. Nie boją się oryginalności, czy inności.

3. Uwielbiają drogie i nowoczesne samochody

Na niemieckich drogach bardzo rzadko możemy zobaczyć samochody kiepskich marek. Nic dziwnego, w końcu Niemcy ze swoich świetnych samochodów słyną na całym świecie. Czemu więc sami nie mieliby z nich skorzystać? Każdy fan motoryzacji z pewnością będzie miał więcej do podziwiana na niemieckich ulicach, niż w Polsce.

4. Nie lubią samodzielnie gotować

Bez względu na dzień tygodnia, niemal każda knajpa w porze obiadowej jest oblegana. Niemcy są dość zapracowanym narodem, więc wygodniej jest im pójść na miasto, niż samemu coś ugotować. Oprócz tego w niemieckich sklepach aż roi się od różnorakich mrożonek, czy dań gotowych. Wybór jest o wiele większy niż w Polsce i są to produkty bardzo szybkie oraz łatwe w przygotowaniu. Znajdziemy wśród nich między innymi gotowe ciasta, pokrojone warzywa, czy owoce, gotowe dania mięsne, naleśniki. Można tam znaleźć produkty z niemal każdego zakątka świata.

5. Niemcy to raj dla uchodźców

Nic dziwnego, że w Niemczech jest pełno uchodźców. W końcu kraj ten daje im idealne warunki do życia. Uchodźcy dostają tam (oprócz pieniędzy): mieszkania, ubrania i wiele propozycji pracy. Mają tam także prawa równe z innymi obywatelami. Żyją tam lepiej niż niejeden Polak.

Znacie więcej ciekawostek dotyczących życia w codziennego w Niemczech? Podzielcie się nimi w komentarzu!

Polecamy: Najpiękniejsze miejsca na świecie

5 ciekawostek o życiu w Niemczech

Źródło zdjęć: Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj