Źródło: Pinterest

Chcesz szybko poprawić sobie humor? Zacząć nowy dzień z dawką pozytywnej energii? Przeczytaj zatem cytaty z tego wpisu, a polepszysz sobie nastrój!

Każdy z nas czasem czuje się źle. Szczególnie w okresie pandemii możemy czuć się nieco zagubieni, poirytowani i mieć poczucie bezradności. Warto więc wyjść naprzeciw tym emocjom i uwierzyć że nie ma sensu się ciągle zamartwiać. Zamiast tego trzeba czerpać z życia garściami i cieszyć się każdą daną nam chwilą.

Wiadomo, że nie zawsze to jest takie proste, jednak ciągła praca nad zachowaniem pozytywnego nastroju się w końcu opłaci. W tym wpisie przychodzimy Ci z pomocą i przedstawiamy 5 cytatów, aby polepszyć Twój dzień.

5 cytatów na lepszy dzień

#1. ?Nie spędzaj więcej niż 5 minut zamartwiając się sprawą, która za 5 lat nie będzie mieć dla Ciebie żadnego znaczenia”.

Życie jest zbyt krótkie, aby marnować czas na analizowanie spraw, które za kilka lat nie będą miały żadnego znaczenia. Oczywiście w danym momencie ten problem z pewnością wyda Ci się istotny, ale zawsze warto zadać sobie pytanie, czy za 5 lat będziesz o tym w ogóle pamiętać.

#2. ?Dlaczego przejmujesz się opinią innych? To Ty znasz siebie najlepiej, wiesz przez co przeszedłeś i czego dokonałeś, dlatego nie pozwól innym mieć wpływ na Twoje decyzje!”

Pamiętaj o tym, że nigdy nie uda Ci się wszystkim dogodzić. Zawsze znajdzie się ktoś, kto skrytykuje Twój wybór, dlatego żyj po swojemu. To najlepsze co możesz dla siebie zrobić.

#3. ?Kiedy jesteśmy zajęci wyczekiwaniem na to, co nadejdzie – nie mamy czasu na cieszenie się tym, co jest teraz”.

Wiele z nas popełnia ten błąd – czekamy na weekend, na wakacje, na ukończenie szkoły, na rozpoczęcie pracy, na urlop, na emeryturę. Postaraj się żyć w taki sposób, aby każdego dnia robić coś, co sprawia Ci przyjemność. Zamiast wciąż za czymś gonić, zatrzymaj się i doceń to, co masz.

#4. ?Nie możesz żyć tak, aby sprostać oczekiwaniom innych i starać się im coś udowadniać. To jest Twoje życie, więc postępuj w zgodzie ze sobą i rób to, co chcesz, a nie to, co inni by chcieli”.

Pamiętaj, że nikt za Ciebie życia nie przeżyje, więc chociaż nie ma nic złego w słuchaniu rad innych ludzi, dąż do tego, aby ostatecznie każda podejmowana przez Ciebie decyzja była TWOJĄ decyzją.

#5. ?Nigdy nie żałuj wcześniej podjętych decyzji i wykonanych czynów. Widocznie tak miało być, bo gdyby nie tamte wydarzenia, nie byłbyś teraz w tym miejscu, wszystko potoczyłoby się w zupełnie innym kierunku – kto wie, może nawet i gorszym”.

Wszystko dzieje się w jakimś celu. Trzeba wierzyć, że nawet złe rzeczy, które nas spotykają, dzieją się po coś. Każda decyzja, którą podejmujesz w życiu, niesie za sobą jakieś konsekwencje i czegoś Cię uczy.

I tak na podsumowanie:

?Jeżeli miałbyś 86,400 złotych na koncie w banku i ktoś ukradłby 60 zł, czy byłbyś zły z tego powodu i wyrzucił pozostałe 86,390 zł? Nie. Widzisz, mamy 86,400 sekund każdego dnia, więc nie pozwól by te negatywne 60 sekund zniszczyło Twój cały dzień!” – Denzel Washington

Czytaj także: Najbardziej życiowe cytaty z książek CZĘŚĆ 3

powinnaś wiedzieć nosząc soczewki kontaktowe
Źródło: Pinterest

Źródła:
https://www.eden.pl/blog/8-inspiracji-dzieki-ktorym-poradzisz-sobie-ze-stresem-w-pracy; https://ifunny.co/picture/denzel-washington-denzelwashngton-if-you-had-86-400-and-someone-WVL8hCMC7

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj