Źródło: Pinterest

W dzisiejszym poście poznacie 5 korzyści, jakie daje jazda na rolkach.

Wiosna to czas kiedy wiele osób wyciąga z dna szafy rolki. Niektórzy robią to dla czystej przyjemności, inni natomiast dla korzyści płynących z uprawiania tego sportu. Jakie to korzyści? Dowiecie się tego w dzisiejszym wpisie.

Korzyści z jazdy na rolkach

#1. Modeluje mięśnie nóg

Podczas jazdy na rolkach pracują głównie mięśnie nóg oraz pośladków, bo to nimi najwięcej się posługujemy. Rolki modelują nie tylko mięśnie dwugłowe oraz czworogłowe, ale także mięśnie głębokie. Mimo tego nie musicie się obawiać, że Wasze nogi się rozrosną. Możecie być spokojne, ponieważ jazda na rolkach nie sprawi, że będziecie mieć nogi jak ?paker?.

#2. Pomaga w odchudzaniu

Zauważyłyście, że po długiej jeździe na rolkach robicie się głodne? Wiecie dlaczego? Otóż jazda na rolkach, tak samo jak jazda na rowerze, podkręca metabolizm i spala mnóstwo kalorii. Podczas odchudzania, trening stanowi dosyć ważną część dnia, dlatego ze spokojną głową, możecie jazdę na rolkach potraktować jako trening.

#3. Nie obciąża stawów

Jeśli chodzi o jeżdżenie na rolkach, to z pewnością można powiedzieć, że obciąża ono o wiele mniej stawy niż np. skakanie. Dlaczego? Ponieważ kiedy jeździcie na rolkach, wykonujecie płynne ruchy oraz rozkładacie ciężar na całe ciało, a nie tylko na stopy czy kolana.

#4. Jest dobrą formą rozrywki

Rolki wielu osobom kojarzą się z zabawą, ponieważ na myśl o nich wyobrażają sobie skateparki, na których jazda na rolkach jest naprawdę ciekawa. Wiele osób jeździ na rolkach słuchając muzyki, co sprawia, że są bardziej zadowoleni i odprężeni.

#5. Poprawia kondycję

Jazda na rolkach to nic innego jak ćwiczenia aerobowe. A jak wiecie, ćwiczenia aerobowe wzmacniają wydolność naszego organizmu, a co za tym idzie – nasza kondycja się poprawia. Aby jazda na rolkach poprawiała kondycję, należy jeździć przez około 30 minut w jednakowym tempie.

Polecamy: 3 ćwiczenia na pupę (zamiast przysiadów)

Źródło zdjęć: Pinterest

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj