Twój chłopak jest toksyczny
Źródło: Twitter.com

Nie jesteś pewna, czy Twój chłopak zachowuje się wobec Ciebie okej i czy warto dalej ciągnąć tę relację? W tym wpisie znajdziesz kilka wskazówek, które powinny naprowadzić Cię na właściwe tory.

Kiedy jesteśmy zakochani, trudno nam czasem zauważyć niewłaściwe zachowania drugiej osoby. Warto jednak przyjrzeć się dokładniej swojemu związkowi lub poprosić, aby ktoś postronny ocenił, czy między Wami na pewno jest tak, jak powinno być. Wiele młodych dziewczyn nie zauważa albo bagatelizuje toksyczne zachowania swoich chłopaków, przez co latami trwają w związkach, w których tak naprawdę cierpią. Poniżej przedstawiamy listę 5 toksycznych zachowań chłopaków, wobec swoich partnerek. Jeśli któryś z nich występuje w Twoim związku, nie zastanawiaj się dłużej. Takiej relacji nie warto ciągnąć.

5 oznak, że Twój chłopak jest toksyczny CZĘŚĆ 1

#1. Zabrania Tobie kontaktu z rodziną lub znajomymi

Jest to ogromna czerwona flaga! Twój chłopak nie musi lubić wszystkich Twoich znajomych, ale nie może Ci zabraniać spotykania się z kimś, szczególnie gdy dana osoba nie zagraża ani Tobie, ani Waszemu związkowi. Jeśli chłopak szantażuje Cię, że albo on, albo przyjaciółka, nie gódź się na takie zachowanie. Pamiętaj, że bardzo często to właśnie rodzina i przyjaciele zostają z nami na całe życie.

#2. Zagląda w Twój telefon

Chłopak zabiera Twój telefon bez pytania i przegląda Twoje wiadomości bądź zdjęcia? Powiedz: DOŚĆ! Masz prawo do swojej prywatności, a on powinien darzyć Cię zaufaniem. Możesz pokazać mu czasem z kim piszesz, czy jakie zdjęcia zrobiłaś na imprezie, ale nie pozwól na to, aby grzebał w Twoim telefonie bez Twojej zgody.

#3. Zawsze zrzuca winę na Ciebie

Twój partner nie zdał testu i twierdzi, że to dlatego, że poświęcał Ci czas, kiedy miał się uczyć? Zaspał do szkoły i obwinia Cię o to, że pisaliście do późna? A może przegrał w grę, bo mu przerwałaś? Pamiętaj, że nie zawsze wszystko co dzieje się wokół Twojego chłopaka, to Twoja wina. Tak naprawdę na wiele rzeczy nie masz wpływu. On też ma swój własny rozum i odpowiedzialność, i gdy coś mu nie wychodzi, to powinien wziąć się do roboty. Jeśli naprawdę ciągle oczekujesz jego uwagi, przez co on nie może się skupić, np. na nauce, zamiast o wszystko Cię obwiniać, powinien Ci to po prostu powiedzieć.

#4. Stosuje wobec Ciebie przemoc

Przemoc fizyczna w związku to jeden z bardziej oczywistych powodów do rozstania, ale nawet jeśli Twój chłopak fizycznie Cię nie rani, może to robić słownie. Jeśli z jego ust często słyszysz obraźliwe słowa, groźby, krzyki czy wulgaryzmy, pamiętaj, że to także jest przemoc!

#5. Jest niewierny

Jeśli Twój chłopak Cię zdradził albo ciągle zdradza mimo tego, że wiele razy mówił, że się zmieni, nie wierz mu już więcej. Odejdź od niego, bo jego zachowanie ciągle będzie Cię ranić, a Ty możesz nawet nabawić się traumy. Związek bez zaufania nie ma sensu.

Nie bagatelizuj zachowań, takich jak powyższe, u chłopaka, bo nie będziesz z nim szczęśliwa. Co więcej możesz nabawić się problemów psychicznych lub traumy na długie lata.

Czytaj także: Po czym poznać, że do siebie nie pasujecie?

Twój chłopak jest toksyczny
Źródło: Favim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj