Źródło: Pinterest

W tym wpisie pokażemy Ci 5 inspirujących pomysłów, które możesz wykorzystać, przy organizacji swojej domowej biblioteczki z książkami.

Masz w pokoju mnóstwo książek i zastanawiasz się jak je uporządkować, aby Twój zbiór prezentował się ładnie, a przy tym był funkcjonalny? Chcesz, aby wokół Ciebie zapanował porządek na dłużej oraz, aby żadna z książek nie uległa zniszczeniu? Poniżej znajdziesz 5 pomysłów, które z pewnością Ci w tym pomogą.

5 pomysłów na lepszą organizację swojej biblioteczki

#1. Podpórki do książek

Dzięki podpórkom Twoje książki nie będą spadać i zachowają pionową pozycję. Dodatkowo są one świetną ozdobą! W sklepach jest ich ogromny wybór. Znajdziesz nawet wersje z postaciami z  Twojego ulubionego serialu. Jeśli lubisz tworzyć, to możesz wykonać je samodzielnie.

#2. Odpowiednie ułożenie

Książki możesz ułożyć zarówno pionowo, jak i poziomo. Możesz podzielić je na mniejsze i większe, osobno ułożyć te przeczytane, jak i te dopiero do przeczytania albo posegregować alfabetycznie, rodzajami czy kolorami. Wszystko zależy od Twojej fantazji i tego, w jakiej kolejności chcesz je czytać oraz jaką ilością książek dysponujesz.

#3. Przegródki

Dzięki przegródkom będziesz wiedzieć, gdzie masz poszczególne książki i nie będą się one ze sobą mieszać. Możesz pogrupować według autora, rodzaju, tematyki. Możesz takie przegródki zrobić samodzielnie lub kupić w sklepie papierniczym.

#4. Regał z wieloma półkami

Dzięki niemu łatwiej będzie Ci uporządkować książki, na te które już przeczytałaś, oraz te, które dopiero przeczytasz. Oddzielisz również ozdoby od książek, a całość będzie prezentować się świetnie!

#5. Odpowiednie wykorzystanie przestrzeni

Kiedy już znajdziesz odpowiedni regał, warto abyś zadbała o dobre wykorzystanie każdego jego skrawka. Dzięki temu wszystko się zmieści i znajdzie swoje miejsce. Warto pomyśleć o tym już przy jego składaniu.

Pamiętaj, że książki papierowe są cenne (ze względu na materiał wykorzystywany do ich produkcji), ale mogą łatwo się zniszczyć. Z tego powodu warto o nie dbać i przechowywać je w czystej, zorganizowanej przestrzeni.

Co sądzisz o naszych pomysłach? Czy któreś rozwiązanie zamierzasz wykorzystać w swojej biblioteczce?

Czytaj także: DIY: Ciekawe pomysły na pojemnik na długopisy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj