czego nie robić po rozstaniu?

Niedawno rozstałaś się z chłopakiem? Oto 5 rzeczy, których zdecydowanie nie powinnaś robić.

Rozstania zazwyczaj są bolesne, bez względu na to, kto zdecydował się odejść. Każdy przeżywa trudną sytuację inaczej i radzi sobie z cierpieniem na swój sposób. Czasami jednak robimy rzeczy, których nie powinniśmy. 5 z nich znajdziesz poniżej.

5 rzeczy, których NIE powinnaś robić po rozstaniu

#1. Zadręczanie się

Oczywiście ciężko jest powstrzymać się od analizowania przyczyn rozpadu związku. Większość osób na pewno się z tym zgodzi. Nie warto jednak robić sobie wyrzutów i się zadręczać. Nawet jeśli to Ty zawiniłaś, to możesz spróbować przeprosić byłego chłopaka. Jeśli nie masz takiej możliwości, po prostu pogódź się z tym, co się stało. Musisz iść dalej i nie oglądać się za siebie. Rozstanie daje Wam obojgu szansę na odnalezienie szczęścia u boku kogoś innego.

#2. Rozpaczanie nad swoim losem

Boisz się, że już nigdy nikogo nie poznasz, a rozstanie przekreśliło Twoje szanse na szczęśliwe życie? Spokojnie! Nie Ty pierwsza i nie ostatnia dołączyłaś do grona singli. Ludzie rozstają się po wielu, wielu latach bycia razem, nierzadko mając dzieci oraz kredyt. To zrozumiałe, że chwilowo czujesz się źle, ale nie wmawiaj sobie, że wraz ze zniknięciem chłopaka, Twoje życie straciło sens.

#3. Nękanie byłego chłopaka

Wydzwanianie czy wysyłanie wiadomości do ex nie jest dobrym pomysłem. Niczego to nie zmieni, a tylko pokaże, że nie potrafisz odnaleźć się w nowej sytuacji. Nawet jeśli rzeczywiście tak jest, on nie musi (a nawet nie powinien) o tym wiedzieć. Nękanie byłego chłopaka w niczym nie pomoże, a już na pewno nie sprawi, że do siebie wrócicie.

#4. Wchodzenie (od razu) w nowy związek

O ile przyczyną rozpadu Twojego związku nie było zakochanie się w kimś innym, rozpoczynanie nowej relacji nie jest dobrym pomysłem. Niektórzy twierdzą, że lekarstwem na złamane serce jest nowa miłość, ale często to nie zdaje egzaminu. Dopóki nie pogodzisz się z rozstaniem, ciężko będzie Ci w pełni zaangażować się w nową relację.

#5. Zakładanie, że do siebie wrócicie

Niektóre dziewczyny nie chcą przyjąć do wiadomości, że ich związek się rozpadł. Wolą trzymać się kurczowo nadziei, że jest jeszcze szansa na powrót. Dopóki nie pogodzisz się z rozstaniem, nie będziesz mogła iść naprzód.

Czytaj także: Jak szybko odkochać się w chłopaku?

czego nie robić po rozstaniu?
czego nie robić po rozstaniu?

Źródło zdjęć: Favim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj