Źródło: Pinterest

Twój pokój jest niewielki i chciałabyś optycznie dodać w nim nieco przestrzeni? W tym wpisie znajdziesz 5 TOP trików, które Ci to umożliwią!

Mieszkając z rodzicami nie zawsze mamy wpływ na to, jak wygląda nasz pokój. Wszelkie zmiany musimy konsultować z opiekunami, a nierzadko również z rodzeństwem. Na szczęście, aby optycznie powiększyć pokój, wystarczy wprowadzić kilka niewielkich zmian. Twoi najbliżsi nie powinni mieć nic przeciwko takiej drobnej metamorfozie 🙂 Poniżej znajdziesz 5 pomysłów, jak dodać swojemu pomieszczeniu nieco przestrzeni.

5 TOP trików, dzięki którym Twój pokój wyda się większy

#1. Pomaluj ściany na jasny kolor

Zmiana koloru ścian na jaśniejszy sprawi, że Twój pokój będzie optycznie wyglądał na większy. Wakacje to idealny moment, aby zająć się remontem. Jeżeli sama zobowiążesz się do przemalowania ścian, Twoi rodzice z pewnością chętniej zgodzą się na sfinansowanie zakupu farby. Wybierz jasny beż lub szarość, które są neutralne i pasują do większości mebli.

#2. Udekoruj jedną ścianę

Aby Twój pokój wyglądał na nieco dłuższy, możesz zastosować prosty trik. Wystarczy, że udekorujesz jedną ścianę, tak aby wyraźnie odznaczała się na tle pozostałych. Możesz postawić na fototapetę albo naklejki, które będą znacznie tańsze. Niezwykle popularne jest dekorowanie ściany znajdującej się za łóżkiem, ale oczywiście możesz wybrać inną.

#3. Zawieś lustro

Nic tak nie dodaje optycznie przestrzeni, jak lustro. Nawet, jeżeli masz już jedno, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś powiesiła kolejne. Twój pokój będzie wydawał się większy, a Ty będziesz mogła oglądać się z każdej możliwej strony 🙂

#4. Wykorzystaj przestrzeń pod łóżkiem

Pusta przestrzeń pod łóżkiem aż się prosi o zagospodarowanie! Możesz trzymać tam mnóstwo rzeczy, pod warunkiem, że umieścisz je w koszach lub specjalnych pokrowcach. Możesz także kupić także szufladę na kółkach, którą łatwo wysuniesz, kiedy będziesz chciała odkurzyć pod łóżkiem.

#5. Zrezygnuj z ciemnych zasłon

Być może wpadły Ci w oko piękne zasłony, jednak im mocniej zaciemnisz swój pokój, tym mniejszy będzie się on wydawał. Właśnie z tego powodu lepiej zrezygnować z zasłon, choćby były najpiękniejsze. Lepszym wyborem będą firany, które osłonią Cię przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów, a jednocześnie przepuszczą dużo światła.

Czytaj także: Rośliny idealne do pokoju nastolatki

Źródło: Pinterest

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj