Źródło: Pinterest

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałaś się, czy kręcenie hula-hop przynosi jakieś rezultaty, to w tym wpisie przedstawiamy kilka jego zalet.

Hula-hop kojarzy nam się z zabawką z dzieciństwa, ale nastolatki oraz dorosłe kobiety również z niego korzystają. Ten niepozorny krążek świetnie sprawdza się podczas domowego treningu. Poniżej przedstawiamy 5 największych zalet kręcenia hula-hop.

5 zalet kręcenia hula-hop

#1. Wymodelowana talia

Marzyłaś o wcięciu w talii i zastanawiałaś się co możesz zrobić, aby je mieć? Kręcenie hula-hop jest jednym z kilku sposobów na osiągnięcie tego celu. Oczywiście na rezultaty trzeba będzie trochę poczekać, ale kiedy już nadejdą, będziesz zadowolona z uzyskanego efektu.

#2. Zwiększenie metabolizmu

Szybka przemiana materii to marzenie większości ludzi na świecie. Niestety nie wszyscy mogą się cieszyć naturalnym spalaniem kalorii w krótkim czasie. Dzięki kręceniu hula-hop pomożesz organizmowi w przyśpieszeniu tego procesu, co przełoży się na szybsze spalanie zbędnych kalorii.

#3. Spalanie kalorii

Kręcenie hula-hop może być dobrą alternatywą dla zwykłego treningu. Wbrew pozorom wykonywanie takie kołysanie biodrami potrafi nieźle zmęczyć, a jak wiadomo nie od dziś, podczas treningu cardio można spalić dużo kalorii.

#4. Walka z cellulitem

Cellulit to problem, który dotyka nawet 80% populacji kobiet. Części dziewczyn on nie przeszkadza, a reszta walczy z nim uparcie. Kręcenie hula-hop wspomaga walkę z cellulitem i ujędrnia skórę, a połączenie kręcenia z inną aktywnością (np. pływaniem na basenie), sprawi że problem zniknie o wiele szybciej.

#5. Wzmocnienie mięśnie brzucha

Hula-hop najczęściej kręci się na wysokości brzucha. Podczas ćwiczeń angażujemy mięśnie ABS, dzięki czemu je wzmacniamy. Aby uzyskać zamierzone efekty należy lekko napiąć brzuch i kręcić minimum 10 minut każdego dnia, a efekty będziesz mogła zobaczyć już po niedługim czasie.

Pamiętaj o tym, aby wykonywać ćwiczenia systematycznie, gdyż to jest właśnie kluczem do sukcesu. Praktyka czyni mistrza, a konsekwentne kręcenie przyniesie upragnione efekty.

Czytaj także: 5 efektów robienia przysiadów

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj