Źródło: Pinterest

W tym wpisie chcemy Cię ostrzec przed tym, co może zaszkodzić Twojemu związkowi.

Jeśli chcesz, aby Twój związek przetrwał jak najdłużej, uważaj na rzeczy, które wymieniamy poniżej. Mogą one mieć zły wpływ na Waszą relację, tzn. mogą prowadzić nie tylko do kłótni, ale nawet do rozstania.

6 największych zagrożeń dla związku

#1. Kłamstwo

Wiadomo, że ?kłamstwo ma krótkie nogi?, oraz że ?prawda zawsze wyjdzie na jaw”, dlatego opieranie swojego związku na kłamstwie, nie wróży nic dobrego. Nawet jeżeli prawda ma być bolesna, zawsze powinno się ją przedstawić, gdyż okłamywanie może z czasem być jeszcze boleśniejsze w skutkach (gdy druga osoba się dowie, że została okłamana). Nikt z nas nie lubi być okłamywany, a jeśli kogoś kochamy, powinniśmy być szczerzy wobec tej osoby. Kłamstwa mogą prowadzić do wielu konfliktów, a oszukiwanie partnera jest po prostu niesprawiedliwe i mogą pojawić Ci się wyrzuty sumienia.

#2. Ex partner

Twój były partner może być zazdrosny, że masz kogoś nowego i najzwyczajniej w świecie będzie próbował Was skłócić, co może źle wpłynąć na Wasz związek. Oprócz tego, jeśli miałaś krótką przerwę między związkami, mogłaś nie do końca o nim zapomnieć, przez co ciągle będziesz miała go w głowie. Być może przez to narodzą Ci się w głowie wątpliwości i nie będziesz potrafiła cieszyć się nowym związkiem. Myśląc czy mówiąc ciągle o byłym, możesz także zniechęcić obecnego chłopaka do siebie, dlatego najlepiej mieć wyjaśnioną sytuację ze swoim ex i nie wchodzić sobie w drogę.

#3. Ciągła zazdrość

Zazdrość oraz związane z tym ciągłe kontrolowanie drugiej połówki, może źle się skończyć. Nie tyle jest to męczące, ale i niszczy zaufanie, które jest bardzo ważne w relacjach. Dlatego w związku żadne z Was nie powinno śledzić drugiej połówki, zabraniać kontaktów z innymi osobami, czy naruszać sfery prywatności (np. czytając prywatne wiadomości). Zazdrość bardzo często prowadzi do poważnych kłótni, a nawet do rozpadu związku.

#4. Brak komunikacji

W związku bardzo ważne jest rozmawianie ze sobą, bez tego, niestety, mogą się u Was pojawić liczne konflikty. Bądźcie szczerzy i jasno mówcie co Wam nie odpowiada i czego oczekujecie. Słuchajcie siebie nawzajem i szanujcie swoje zdania, bo tylko dzięki temu zapanuje harmonia w Waszym związku. Warto rozmawiać też na ważne i poważne tematy, aby nie było potem niedomówień i niepewności. Nie unikajcie rozmów o uczuciach, zawsze miło usłyszeć, co druga osoba do nas czuje.

#5. Odległość

Co prawda istnieją związki na odległość, ale są one bardzo trudne. Rzadkie widzenie się z powodu dystansu, może nieco popsuć czy osłabić relację. Warto więc zadbać o to, aby mimo odległości spędzać ze sobą jak najwięcej czasu. Niestety nie zawsze to zależy od nas i jeśli jesteśmy już zmuszeni do związku na odległość starajmy się robić wszystko, by dzielące kilometry w rzeczywistości nie oddalały nas od partnera.

#6. Nuda

Nuda w związku może sprawić, że Wasza relacja stanie w miejscu, a z czasem nawet i osłabnie. Czasami dobrze odejść od codziennych przyzwyczajeń czy rytuałów i zrobić coś inaczej. Dobrze jest urozmaicać sobie randki, nie chodząc ciągle w te same miejsca i robiąc te same rzeczy. Żyjąc ze sobą długo, możecie być już sobą znudzeni, dlatego wspólny wyjazd czy zrobienie czegoś szalonego może pozytywnie wpłynąć na Waszą relację. Ciągle zaskakujcie siebie nawzajem, abyście nie mogli narzekać na nudę, ciągle szukajcie nowych sposobów i pomysłów, których jest naprawdę mnóstwo.

Co jeszcze dodałabyś do naszej listy?

Czytaj także: 5 oznak, że on nie nadaje się do związku

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj