powody dla których warto się całować
Powody dla których warto się całować

Lubisz się całować? A może nie masz ku temu zbyt wielu okazji? Z tego wpisu dowiesz się, dlaczego powinnaś robić to jak najczęściej!

Pocałunki są niezwykle przyjemne! Poprawa nastroju to jednak nie jedyny powód, dla którego powinnaś często się całować. Poznaj 6 korzyści wynikających z pocałunku, a nie będziesz chciała przestać 🙂

6 powodów, dla których powinnaś się całować!

#1. Działanie przeciwbólowe

Liczne badania potwierdzają, że pocałunki mogą likwidować bóle głowy, a także łagodzić bóle menstruacyjne.

#2. Korzystny wpływ na skórę

Podczas pocałunku angażowanych jest aż 29 mięśni twarzy. To z kolei sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna i napięta. Jeżeli walczysz z drugim podbródkiem, to właśnie w ten sposób możesz się go pozbyć!

#3. Lepsze samopoczucie

Z pewnością wiesz o tym, że aktywność fizyczna podnosi poziom endorfin, czyli hormonu szczęścia. Nie inaczej jest w przypadku pocałunku. Ludzie, którzy często się całują są szczęśliwsi i rzadziej chorują na depresję.

#4. Zdrowsze zęby

Higiena jamy ustnej to podstawa w walce z próchnicą, ale pomóc mogą również pocałunki 🙂 Wymiana śliny pomiędzy partnerami prowadzi do wypłukiwania bakterii, neutralizuje szkodliwe działanie kwasów, a także wzmacnia szkliwo.

#5. Dotleniony organizm

W czasie całowania się wzrasta nam tętno i szybciej oddychamy, co powoduje, że poziom tlenu w naszym organizmie wzrasta.

#6. Spalanie tłuszczu

1 minuta pocałunku pomaga nam spalić od 3 do 12 kalorii. Średnio podczas tej czynności zaangażowanych jest 40 mięśni głowy oraz szyi, ale możemy używać także rąk. Im bardziej dynamiczny będzie nasz pocałunek, tym bardziej się zmęczymy, a przez to schudniemy.

Czytaj także: Sprawdzone pomysły na kolację z chłopakiem

Sekrety mistrzów pocałunku
Źródło: https://favim.com/image/6774570

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj