Źródło: Pinterest

Wszystkie Twoje przyjaciółki mają kogoś, a Ty wciąż jesteś sama? Sprawdź, czy nie popełniasz któregoś z tych 6 błędów!

To całkiem normalne, że samotne nastolatki marzą o tym, aby mieć chłopaka. Również normalne jest to, że są one singielkami, podczas gdy ich przyjaciółki odnalazły już swoje drugie połówki. To, że nie ma w tym nic dziwnego, nie oznacza, że nastolatki bez pary godzą się ze swoim losem 🙂 Czasem przyczyną takiego stanu rzeczy nie jest pech, a coś innego. W tym wpisie przedstawiamy 6 możliwych powodów, dlaczego nadal jesteś sama.

Nie jesteś gotowa na związek. Być może sama nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale podświadomie czujesz, że tak naprawdę, to wcale nie chcesz mieć chłopaka. Chodzi o to, że wszystkie Twoje koleżanki są w związkach, więc też byś chciała, ale lubisz flirtować i nie wyobrażasz sobie, żeby być już do końca życia z jednym chłopakiem. Związek to również ciężka praca i nie każdy jest w stanie temu podołać, szczególnie w młodym wieku. Zamiast dołować się, że nie masz chłopaka, skup się na sobie, rozwijaj swoje pasje i bądź szczęśliwa, bo facet nie jest Ci do tego potrzebny 🙂

Nie możesz zapomnieć o swojej dawnej miłości. Dopóki nie oddzielisz przeszłości grubą kreską i nie pozamykasz pewnych rozdziałów w swoim życiu, ciężko będzie Ci związać się z kimś i być szczęśliwą. Zanim zaczniesz szukać nowej miłości, wylecz się z tej poprzedniej.

Boisz się zaufać. Zostałaś zdradzona, okłamana lub porzucona i w związku z tym wydaje Ci się, że każdy chłopak jest taki sam i prędzej czy później będziesz przez niego cierpieć? To błąd! Pora zmienić myślenie, ponieważ nie wszyscy faceci są źli. Sprawdź nasz wpis: Jak zaufać chłopakowi?

Jesteś zbyt wybredna. Stawiasz chłopcom zbyt wysokie wymagania i wciąż szukasz ,,tego idealnego”. Niestety znalezienie kogoś, kto odpowiada w 100% naszym wyobrażeniom jest praktycznie niemożliwe, co więcej, prawdopodobnie, gdybyś znalazła kogoś takiego, mogłoby się okazać, że szybko Ci się znudzi (w końcu zachowuje się on dokładnie w ten sposób, w jaki sobie zamarzyłaś, więc nie ma mowy o jakimkolwiek zaskoczeniu). Często bywa tak, że trzeba popracować nad chłopakiem, aby był on idealny dla nas, tak jak i my musimy cały czas pracować nad sobą 🙂

Zachowujesz się jak desperatka. ,,Rzucasz się” na każdego napotkanego chłopca i tak naprawdę nawet kartka z napisem ,,jestem sama, umów się ze mną!” przyklejona do czoła jest Ci niepotrzebna, bo i tak każdy wie, że szukasz. Nie ukrywasz tego, bo po co, ale właśnie takim zachowaniem odstraszasz potencjalnych kandydatów. Nikt nie lubi desperatek, a faceci to zdobywcy. Pamiętaj.

Odstraszasz chłopaków. Być może chodzi o Twój wygląd, a może o charakter. Po prostu zbyt ładne i pewne siebie dziewczyny, które wiedzą, czego chcą, przerażają niektórych chłopców. Oczywiście nie powinnaś się tym zrażać i szukać kogoś pewnego siebie, kto nie będzie bał się zrobić pierwszy krok w Twoją stronę.

Powyższe błędy są najczęściej spotykanymi. Możesz je w łatwy sposób wyeliminować, bo najważniejsze to uświadomić sobie, co robimy źle. Jeśli żadne z powyższych Ciebie nie dotyczy, to znaczy, że należy szukać przyczyny Twojej samotności, gdzie indziej.

Czytaj także: Jak sprawić, żeby Twój crush zakochał się w Tobie?

Źródło zdjęć: Pinterest / Pixabay

4 KOMENTARZE

  1. No właśnie się nad tym zastanawiam czy jest ze mną coś nie tak, ponieważ jestem już w 1 liceum a jeszcze żaden chłopak nigdy się mną nie zainteresował. Nie rozumiem o co chodzi, a żaden z powyższych powodów się nie zgadza. Przez to myślę, że może jestem brzydka i mam niska samoocenę. Po radzicie mi coś?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj