Źródło: Pinterest

W tym artykule przedstawię Wam 7 zdecydowanie NAJGORSZYCH porad miłosnych.

Czasami spotykamy się z trudnymi sytuacjami z płcią przeciwną, w których nie wiemy co robić. Radzimy się innych, niestety oni nie zawsze są nam w stanie pomóc. Słyszymy różne porady, jednak czy wszystkie są na pewno pomocne? Otóż nie! Niektóre z tych wskazówek mogą mieć negatywny skutek na naszą relację z chłopakiem. Przeczytaj ten wpis, abyś i Ty nie popełniła błędu i źle doradziła przyjaciółce.

Oto lista 7 najgorszych porad miłosnych:

1. ?Znajdziesz sobie lepszego”

Chyba każda z nas choć w raz w życiu to słyszała i powiem tak: czasami to pociesza, jednak częściej przyprawia nas o złość. Kiedy jesteśmy w kimś zakochane to wiadome jest, że uważamy tą osobę za najpiękniejszą i najlepszą na świecie. Jak więc możemy pocieszać się faktem, że znajdziemy kogoś lepszego, skoro dla nas nie ma takiej osoby? Jeśli pojawia się w nas złość na te słowa, to przede wszystkim dlatego, że czujemy się nierozumiane przez drugiego człowieka. Nie powinnyśmy mówić zakochanej przyjaciółce, że znajdzie kogoś lepszego, bo ona nie widzi świata poza swoim wybrankiem. Lepiej jest jej ostrożnie wytłumaczyć, że ?może po prostu nie jesteście sobie pisani”, ?może jeszcze kiedyś Wam się uda”, ?jeszcze nic straconego” albo ?dajcie sobie czas”.

2. „Takich jak on jest przecież dużo”

Jest to bardzo podobna sytuacja do tej powyższej. Starajmy się zrozumieć, że zakochana dziewczyna nie chce innego chłopaka, bo spośród tak wielu wybrała przecież akurat tego i żaden inny jej nie zadowoli. Szczególnie, że nie ma dwóch takich samych osób na tym świecie. Mogą być podobni z wyglądu i z charakteru, ale nigdy w 100% nie będzie to ta sama osoba (nawet bliźniacy różnią się od siebie). Dziewczyna, zakochując się w chłopaku, uważa go za wyjątkowego i jedynego w swoim rodzaju, a mówiąc jej, że takich jak on jest mnóstwo, możemy sprawić jej ogromną przykrość.

3. „Nawet jeśli przeprosił, to bądź na niego obrażona”

Wiadomo, że jeżeli chłopak nabroił to musi ponieść tego konsekwencje, ale bez przesady. Jeśli widzimy, że on naprawdę tego żałuje i chce się zrekompensować, to na co te fochy? Każda z nas ma czasem swoje humorki, ale starajmy się myśleć również o chłopcach, którzy nienawidzą tego, jak się na nich obrażamy i cierpią przez to. Na dłuższą metę takie zachowanie robi się irytujące i może doprowadzić nawet do popsucia się związku. Jeśli ktokolwiek poradzi nam tak się zachowywać, nie bierzmy sobie tego do serca. Bardzo możliwe, że ta osoba nam zazdrości i nie ma dobrych zamiarów.

4. „Sprawdź, czy będzie zazdrosny”

Nie ma nic gorszego niż sprawdzanie w jakikolwiek sposób chłopaka. Wiadomo, że w związku bardzo ważna jest szczerość, ale trzeba umieć też zaufać i rozmawiać. Chłopak w związku chce mieć Cię tylko dla siebie, więc na pewno będzie zazdrosny. Robiąc jakikolwiek ruch w stronę sprawdzenia go pod tym kątem, może się to źle skończyć (np. kłótnią, czy posądzeniem Cię o zdradę), a oprócz tego naprawdę może to zdenerwować Twojego chłopaka.

5. ?Nie musisz mu mówić, niech się domyśli?

Jeden z podstawowych błędów dziewczyn w relacjach z chłopakami to właśnie myśl: ?niech się domyśli?. Tyle, że większość chłopców nie potrafi się domyślać. Trzeba im dawać jasne komunikaty i mówić prosto z mostu, żeby zrozumieli. Postępując według tej rady, zostawiasz chłopaka samego z problemem, a on zamartwia się godzinami, o co Ci może chodzić. Im trzeba mówić jasno, nawet te najbardziej oczywiste rzeczy.

6. ?Trzymaj go przy sobie, żeby ci nie uciekł?

Niedobrze jest ograniczać kontakt z innymi osobami, swojej drugiej połówce. Przecież on tez ma swoje życie i przyjaciół, którzy są dla niego ważni. Nie możemy się bać, że wypuszczając chłopaka, np. na spotkanie ze znajomymi, ten nas zdradzi, czy znajdzie sobie inną. Musimy być wobec siebie szczerzy i darzyć się wzajemnym zaufaniem. Z pewnością chcemy, aby osoba, którą darzymy uczuciem, spędzała z nami dużo czasu. Musimy jednak pamiętać, że są też inni, a chłopak nie jest tylko i wyłącznie naszą własnością. Ograniczanie drugiej połówce wolności, może się nieciekawie skończyć.

7. ?Dziewczyna nie ściana, da się przesunąć?

Musimy pamiętać, że nie od nas zależy, czy dana osoba się akurat w nas zakocha czy nie, dlatego próba odbicia komuś chłopaka może czasami nie mieć sensu (szczególnie, gdy widzimy, że on nic do nas nie czuje). Poza tym to bardzo karygodne zachowanie i możemy mieć z tego powodu nieprzyjemności.

Słyszałaś kiedyś tego typu rady? Chętnie dowiemy się też co jeszcze dodałabyś do tej listy 🙂

Polecamy: Jak nie wyjść na łatwą przed chłopakiem?

jak zniechęcić chłopaka

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj