Źródło: Favim

W tym wpisie znajdziesz 7 powodów, które przekonają Cię do tego, abyś piła więcej wody.

Woda to substancja niezbędna człowiekowi do życia. Nasz organizm składa się z niej aż w 70%. Z tego wpisu dowiesz się, dlaczego warto pić 1,5 do nawet 2 litrów wody dziennie.

Dlaczego warto pić dużo wody?

#1. Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie organizmu

Picie wody w dużych ilościach wspomaga proces trawienia, przyspiesza metabolizm i pomaga wypłukać z organizmu toksyny. Dodatkowo woda chroni nasz mózg i rdzeń kręgowy. Pijąc dużo wody, łatwiej będzie Ci zachować ogólne zdrowie, a także utrzymać prawidłową wagę.

#2. Poprawia koncentrację

To szczególnie istotna informacja dla wszystkich osób, ktore mają problem ze skupieniem w trakcie nauki. Wszelkie badania potwierdzają, że picie wody świetnie wpływa na nasz mózg i zdolność koncentracji.

#3. Zapewnia lepsze trawienie

Woda sprawia, że Twój organizm szybciej trawi to, co zjadłaś, a Ty z kolei nie masz poczucia dyskomfortu po jedzeniu (typu zgaga, wzdęcia, uczucie ciężkości na żołądku).

#4. Łagodzi bóle miesiączkowe

Podczas miesiączki, kiedy dokuczają Ci silne skurcze, pomocne mogą się okazać łagodne ćwiczenia, jak również picie wody.

#5. Zmniejsza bóle pleców

To jeden z najbardziej zaskakujących faktów na temat picia wody. Bolą Cię plecy? W takim razie koniecznie napij się wody! 🙂

#6. Poprawia wygląd skóry

O naszą skórę powinniśmy dbać nie tylko od zewnątrz, ale również od środka. Woda zapewnia ujędrnienie i zmniejsza widoczność cellulitu, a ponadto sprawia, że skóra wolniej się starzeje.

#7. Zmniejsza zmęczenie

Dobrze nawodniony organizm to także bardziej dotleniony organizm. Im więcej mamy w sobie tlenu, tym mniej odczuwamy zmęczenie. Kawa na rozbudzenie nie będzie już potrzebna 🙂

Znałaś wszystkie powyższe skutki picia wody? A może któryś z nich Cię zaskoczył? Koniecznie napisz nam o tym w komentarzu!

Czytaj także: 4 zdrowotne powody, dla których warto przestać jeść cukier

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj