shopping
Źródło: https://favim.com/image/1332015

Boisz się robić zakupy przez internet albo kiedyś zostałaś oszukana? W tym wpisie przedstawimy Ci 7 najważniejszych zasad kupowania przez internet, dzięki którym unikniesz oszustwa.

W dobie pandemii coraz więcej osób zaczęło kupować online. Jest to dość dobre i wygodne rozwiązanie, jednak kupując przez internet powinniśmy zwrócić uwagę na wiele szczegółów, aby produkt na pewno przyszedł taki, jaki chcemy. Trzeba szczególnie uważać na oszustów, których niestety jest bardzo dużo. Jak więc uniknąć nieprzyjemności i być zadowoloną z zakupów przez internet? Poniżej przedstawiamy 7 zasad, których powinnaś przestrzegać robiąc zakupy online.

7 zasad jak nie dać się oszukać robiąc zakupy przez internet

1. Zwracaj szczególną uwagę na okazje

W szczególności sprawdzaj czy przekreślone ceny nie są zawyżone, gdyż to najczęstszy trik stosowany przez producentów. Jeśli kupujesz coś na wyprzedaży, zwróć uwagę na jej warunki, np. czy dostawa nie będzie droższa lub od jakiej kwoty obowiązuje zniżka. Dzięki temu unikniesz późniejszych problemów czy rozczarowań. Warto także porównać ceny z innych sklepów, abyś zobaczyła czy na pewno to się opłaca.

2. Czytaj opinie innych

Mogą one pomóc Tobie w ocenieniu jakości produktu. Będziesz miała porównanie z tym co jest na zdjęciach, a co otrzymali inni konsumenci. Szczególnie zwróć uwagę na negatywne opinie i oceny produktu, co było nie tak. Dzięki temu będziesz wiedziała jakich niedociągnięć możesz się spodziewać oraz w jakim czasie dochodzi paczka.

3. Sprawdź sprzedawcę

Sprawdź jakie opinie dają mu inni ludzie, od jak dawna zajmuje się sprzedażą, ile towarów już sprzedał. Jeśli jest nowym użytkownikiem lub sprzedał mało towaru, upewnij się najpierw, czy nie jest to oszust. W razie wątpliwości zawsze możesz się z nim skontaktować, popytać o interesujące Cię produkty i zobaczyć jaki ma stosunek do klienta.

4. Dokładnie obejrzyj zdjęcia

Zwróć uwagę czy nie ma na nich drobnych niedociągnięć, sugerujących że zostały one przerobione w Photoshopie, gdzie zdjęcia zostały wykonane, czy nie pochodzą z innych stron i czy są dobrej jakości. Co prawda czasami to, co otrzymujemy ,nieco różni się od tego co jest na zdjęciu, jednak różnice powinny być niewielkie (np. lekko mogą różnić się kolory).

5. Zapytaj innych o opinię strony, z której zamawiasz

Może ktoś z Twoich znajomych zamawiał już coś z tej strony? Warto popytać ich o opinie i wrażenia, czy wszystko było dobrze, ewentualne uwagi.

6. Sprawdź dokładnie wymiary

Niemal wszystkie prezentowane przedmioty mają podane wymiary. Szczególnie zwróć uwagę na rozmiary ubrań. Często można też natrafić na wymiary modelek, które prezentują dany ciuch – to ułatwia wybranie odpowiedniego rozmiaru dla siebie. Zacznij od zmierzenia siebie oraz kilku swoich ubrań, które dobrze na Tobie leżą. Dzięki temu zmniejszysz niebezpieczeństwo, że zamówiony ciuszek nie będzie na Ciebie pasował.

7. Pilnuj, aby sprzedawca wysłał produkt na czas oraz kontroluj przesyłkę

Jeśli widzisz, że od złożenia zamówienia minęło trochę czasu, a sprzedawca nie wysłał jeszcze produktu, to napisz do niego, bo coś może być nie tak. Warto również kontrolować przesyłkę (są do tego specjalne aplikacje), dlatego zawsze upewnij się, że sprzedawca podał Ci numer przesyłki. Dzięki temu będziesz wiedzieć czy przypadkiem nie została ona wysłana pod inny adres oraz czy nie było jakiś przeszkód po drodze.

Pamiętaj, że kupując coś przez internet, musisz zachować szczególną ostrożność. Wpisując numer konta, czy klikając zamówienie, sprawdź parę razy czy wszystko się zgadza, bo każdy może się kiedyś pomylić. Przede wszystkim też nie śpiesz się, aby nie pominąć żadnego ważnego szczegółu. Miłych zakupów 🙂

Czytaj także: Zakupy online czy stacjonarnie? Poznaj wady i zalety obu rozwiązań!

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj