W tym wpisie poznasz kilka lifehacków, które na pewno będą przydatne każdego poranka.

Poranki bywają ciężkie, szczególnie kiedy pogoda za oknem nie rozpieszcza, a na zegarku jest jeszcze wczesna godzina. Jednak codzienne obowiązki wzywają i trzeba szybko wstać z łóżka. Poniżej znajdziecie kilka trików, które ułatwią wam wstawanie i na pewno umilą ranek.

9 porannych lifehacków

#1. Budzik

Na dzwonek budzika masz ustawioną nudną, standardową melodyjkę albo – co gorsze – typowy alarm, od którego aż bolą uszy? Natychmiast zmień to na swoją ulubioną piosenkę, która jest dość żwawa i radosna, czyli taka, do której aż chce się tańczyć. Dobrym pomysłem jest też położenie telefonu na drugim końcu pokoju. W ten sposób, aby wyłączyć budzik będziesz musiała wstać z łóżka, a przy okazji będziesz mogła poruszać się w rytm ulubionej piosenki 🙂

#2. Nawodnij się

Postaw przy łóżku butelkę z wodą z cytryną. Na pewno Cię to obudzi i zdrowo zaczniesz dzień.

#3. Wpuść światło i powietrze

Od razu po wstaniu z łóżka odsłoń okna i uchyl jedno. Dzięki światłu od razu się rozbudzisz, a świeże powietrze Cię orzeźwi.

#4. Porządek w pokoju

Zadbaj o to, żeby w pokoju było czysto. Jeśli obudzisz się patrząc na bałagan, na pewno będzie Ci ciężko wstać.

#5. Puść muzykę

Kiedy już wstaniesz, nie kładź się znowu do łóżka! Przygotuj swoją poranną playlistę, do której będziesz mogła potańczyć, pośpiewać lub trochę poćwiczyć z rana – cokolwiek, co Cię obudzi.

#6. Łóżko

Naprawdę poprawi to Twoje poranki, jeżeli wyrobisz sobie nawyk ścielenia łóżka od razu po wstaniu. W ten sposób, nie będzie Cię już kusić, żeby znowu do niego wskoczyć.

#7. Ciepłe ubrania

Jeżeli rano jest Ci bardzo zimno, a jedyne ciepłe miejsce to łóżko, powieś blisko ocieplaną bluzę. Od razu po opuszczeniu łóżka załóż ją, a nie wrócisz już pod kołdrę.

#8. Odśwież twarz

Umycie twarzy naprawdę potrafi porządnie obudzić, zwłaszcza kiedy użyjesz kosmetyków z cytrusami lub miętą. Po żelu do mycia twarzy, możesz spryskać się tonizującą mgiełką, aby dodatkowo się odświeżyć.

#9. Przygotuj się dzień wcześniej

Wieczorem przygotuj wszystko, co będzie potrzebne o poranku. W ten sposób zaoszczędzisz czas i nerwy, będziesz mieć tez pewność, że nie spóźnisz się rano. Przyszykuj wszystko: od stroju, przez śniadanie, aż po kosmetyki do makijażu czy książki do szkoły.

poranne lifehacki

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj