Alexander Volkanovski australijski zawodowy zawodnik MMA. Dziś jest on podpisany do Ultimate Fighting Championship, gdzie jest obecnym mistrzem wagi półśredniej. Wolkanowski to także były mistrz Australian Fighting Championship (AFC) w wadze półśredniej. Obecnie zawodnik zajmuje 6 miejsce w rankingu UFC.

Zakłady na UFC są dziś udostępniane prawie przez każdego bukmachera. Możemy w tym celu uaktywnić freebet bukmacher i postawić zakład na ulubionego zawodnika UFC bez ryzyka. Pozwoli to również przetestować danego operatora hazardowego bez formalności. Warto jednak nadmienić, że przed wytypowanie UFC warto zweryfikować wasze typy bukmacherskie w sprawdzonych źródłach.

Kariera zawodnika w MMA

Gdy chłopak skończył czternaście lat, postanowił skupić się na rugby. Kolejnym krokiem było dołączenie do zespołu Warilla Corillas. Później w wywiadzie Wolkanowski przyznał, że to właśnie rugby uczyniło go tak silnym i odpornym. Przydało się to, gdy Alex zaczął występować zawodowo w MMA.

Volkanovski zaczynał jako amator w wadze średniej z bilansem 4-0. Zanim podpisał kontrakt z UFC, sportowiec walczył w różnorodnych organizacjach MMA w Azji i regionie Oceanii od 2012 r. do lipca 2016 r. Zdobył tytuł PXC oraz 2 tytuły AFC w wadze półśredniej. Przed dołączeniem do UFC zawodnik ustanowił rekord 13-1 z dziesięcioma zwycięstwami z rzędu. 

Volkanovski zadebiutował w promocji w listopadzie 2016 r. i przedłużył swoją zwycięską passę do 11 dzięki technicznemu nokautowi w 2 rundzie przeciwko zawodnikowi Yusuke Kasui na Fight Night 101. Po tej walce zawodnik Volkanovski ogłosił, że w następnej walce awansuje z wagi lekkiej do półśredniej. 

Oprócz tego, że Volkanovski jest mistrzem UFC, ma na swoim rachunku wiele innych osiągnięć. Oto największe tytułu tego znanego zawodnika:

  1. Mistrz wagi półśredniej w Cage Conquest.
  2. Mistrz PXC w wadze półśredniej.
  3. Mistrz wagi lekkiej Wollongong Wars.
  4. Breakthrough Wrestler (w 2019 r.).

Warto nadmienić, że UFC zakłady bukmacherskie na zawodników wagi półśredniej są bardziej lubiane, niż stawki na sportowców wagi lekkiej. Dlatego po takim awansie Volkanovski stał się bardzo popularny wśród hazardzistów z całego globu. Dziś praktycznie każdy UFC bukmacher proponuje zakłady na tego zawodnika.

Mistrzostwa UFC w wadze półśredniej

Volkanovski zmierzył się z Maxem Hollowayem w grudniu 2019 r. o mistrzostwo UFC w wadze półśredniej na turnieju UFC 245. Po tym jak Volkanovski użył wielu low-kicków i wypunktował mistrza w każdej rundzie, sędziowie podjęli jednogłośną decyzję o przyznanie mu tytułu zwycięzcy.

Volkanowski po raz pierwszy obronił tytuł zwycięzcy w starciu rewanżowym z Maxem Hollowayem w lipcu 2020 r. na UFC 251. Zawodnik wygrał walkę przez podzieloną decyzję sędziów. Wynik ten wywołał kontrowersje wśród mediów oraz znanych postaci MMA takich jak prezydent Dana White, twórca zasad i były sędzia MMA John McCarthy oraz kilku zawodników MMA.

Podsumowanie

Zanim postawimy zakłady online na UFC, warto sprawdzić rodzaje stawek na ten sport. Może się wydawać, że nie ma nic trudnego w sporcie, który może zakończyć się wygraną jednego zawodnika, lub wygraną drugiego. Jednak ten obszar jest dość obszerny pod kątem wielkości rynku i typów zakładów. 

Analityka jest tym, co powinno kierować każdym typerem przy wyborze zakładu na dane zdarzenie sportowe. Przed postawieniem zakładu typer powinien przede wszystkim przeprowadzić dokładną i szczegółową analizę linii i wytknąć wszystkie ewentualne błędy bukmacherów hazardowych. 

Powyższy tekst ma charakter wyłącznie informacyjny. Wpis jest napisany w języku polskim i adresowany jest wyłącznie do pełnoletnich polskojęzycznych odbiorców, przebywających na terytorium, gdzie korzystanie z serwisów o tematyce gier hazardowych jest dozwolone. Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem, dlatego w Polsce dozwolone są wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat. Jeżeli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia, koniecznie skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Graj odpowiedzialnie u legalnych bukmacherów, z ważną licencją Ministerstwa Finansów.