Europejskie hity kinowe
Źródło: Pinterest

Rozpoczynamy kolejny cykl filmowych wpisów. Tym razem chciałybyśmy przedstawić amerykański dramat obyczajowy, film fantasy oraz komedię romantyczną. Miłego oglądania! 🙂

Amerykańskie hity kinowe CZĘŚĆ 1

#1. ?Oszukana” (2008) ? dramat obyczajowy, przedstawiający poruszającą historię samotnej matki, która desperacko szuka prawdy o zaginionym synu. Główna bohaterka zgłasza zaginięcie Waltera na policję. Jednakże skorumpowane służby nie są w stanie pomóc kobiecie. Wręcz przeciwnie. Utrudniają jej własne poszukiwania, wmawiają, że jej syn się odnalazł, a na końcu umieszczają ją w zakładzie psychiatrycznym. Christine Collins nie poddaje się i wierzy do końca, że chłopiec żyje. Akcja filmu rozgrywa się w 1928 roku, w Los Angeles. Scenariusz został oparty na prawdziwych wydarzeniach.

#2. ?Uczeń czarnoksiężnika” (2010) ? film fantasy w reżyserii Jona Turteltauba. Kiedy w Nowym Yorku zaczynają dominować siły zła, Balthazar Blake, na polecenie swojego konającego mistrza, podejmuje próbę odnalezienia ucznia, który będzie w stanie pomóc. Młody, z pozoru przeciętny Dave, z początku nie chce współpracować z czarnoksiężnikiem. Jednakże wszystko się zmienia, kiedy chłopak zaczyna poznawać świat magii. Czy jest na tyle odważny, aby dobro zwyciężyło nad złem?

#3. ?Kocha, lubi, szanuje” (2011) ? komedia romantyczna opowiadająca o losach Cala, który po wielu latach szczęśliwego małżeństwa dowiaduje się, że jego żona, Emily, chce rozwodu. Powodem jest fakt, iż zamierza ona rozpocząć nowe życie ze swoim kochankiem. Mężczyzna próbuje pogodzić się z jej decyzją i ponownie odnaleźć się w rzeczywistości singla. Z pomocą przychodzi mu poznany w barze Jacob, który na nowo odkrywa przed nim świat. Oprócz tych dwóch panów, miłości poszukuje również trzynastoletni syn głównego bohatera, który podkochuje się w starszej opiekunce do dzieci.

Polecamy: Europejskie hity kinowe CZĘŚĆ 3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj