Jak przygotować skórę na wakacje?
Źródło: Pinterest

Wybierasz się niedługo na wakacje nad wodę? A może często bywasz nad pobliskim jeziorem? Poznaj kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa, których bezwzględnie powinnaś przestrzegać!

Dla wielu nastolatek spędzanie czasu nad wodą to przepis na idealne wakacje. Jezioro, basen i morze oferują wprost wymarzone warunki do tego, aby złapać opaleniznę, ale także poznać nowe osoby i po prostu dobrze spędzić czas. Aby wypoczynek nad wodą był dla nas bezpieczny, należy przestrzegać kilku ważnych zasad, o których wspominamy poniżej.

Bezpieczne wakacje nad wodą – o czym musisz pamiętać?

#1. Nie skacz na główkę

Nawet, jeśli jesteś świetną pływaczką, a miejsce, w którym przebywasz, znasz jak własną kieszeń, lepiej zrezygnuj ze skakania na główkę. O ile woda nie jest krystalicznie czysta, nigdy nie możesz mieć pewności, czy coś nie pojawiło się na dnie akwenu. Nie warto dla jednego skoku ryzykować trwałym kalectwem.

#2. Zrezygnuj z picia alkoholu

Będąc pod wpływem napojów wyskokowych często przychodzą nam do głowy różne głupie pomysły. Alkohol + woda to złe połączenie. Pijąc, wypłukujesz z organizmu magnez, co zwiększa ryzyko wystąpienia skurczu. W ten sposób może łatwo dojść do tragedii.

#3. Nie popisuj się przed znajomymi

Wśród rówieśników często chcemy się pokazać z jak najlepszej strony. Takie ,,kozaczenie” może się źle skończyć, a woda to niebezpieczny żywioł. Pamiętaj, że nie musisz nic nikomu udowadniać. Lepiej zachować zdrowy rozsądek niż zrobić sobie lub komuś innemu krzywdę.

#4. Stosuj kremy z filtrem

Nad wodą bardzo łatwo spalić sobie skórę, dlatego zawsze pamiętaj o stosowaniu kremów z filtrem. Jeśli nie chcesz mieć problemu ze schodzącą skórą wybierz kosmetyk z filtrem 20 lub 30. Twarz, ramiona, dekolt oraz znamiona możesz posmarować nawet 50! Pamiętaj, że po wejściu do wody należy nałożyć kolejną warstwę kremu.

#5. Noś nakrycie głowy

Siedząc przez kilka godzin w pełnym słońcu możesz nie tylko spalić sobie skórę. Częstym objawem nadmiaru kąpieli słonecznych jest ból głowy czy szczypanie i łzawienie oczu, ale w skrajnych przypadkach dochodzi nawet do udaru! Właśnie dlatego powinnaś zawsze nosić kapelusz, czapkę z daszkiem albo chustę.

#6. Nie zasypiaj na słońcu

Wbrew pozorom wypoczynek nad wodą potrafi nieźle wymęczyć. Nie musimy nawet być w ciągłym ruchu – wystarczy, że będziesz leżeć na słońcu. Kiedy poczujesz, że zaczyna Ci się chcieć spać, idź się wykąpać lub przenieś się do cienia. Zasypianie na słońcu jest niebezpieczne, dlatego za wszelką cenę staraj się do tego nie dopuścić.

Czytaj także: Ciekawe pomysły na wakacyjne zdjęcia

bezpieczeństwo nad wodą
Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj