Nie wiesz jak odpowiednio zadbać o swoje piękne długie włosy? W tym poście dowiesz się, jakie są najczęściej popełniane błędy podczas pielęgnacji włosów.

Błędy, jakie popełniasz podczas pielęgnacji włosów

Unikasz fryzjera. Jeżeli chcesz mieć jak najdłuższe włosy, powinnaś je podcinać. Niepodcinane włosy zaczynają się rozdwajać, łamać oraz stają się cieńsze przy końcach.

Nie używasz odżywki ani maski do włosów. Dzięki nim włosy są nawilżone i zabezpieczone, a najbardziej zniszczone fragmenty regenerują się!

Używasz suszarkę, lokówkę i prostownicę. Wysoka temperatura urządzeń do stylizacji nie wpływa korzystanie na stan i wzrost twoich włosów. To właśnie przez nią włosy strasznie się wysuszają, puszą oraz stają się matowe.

Zasypiasz z mokrymi włosami. Uszkadzasz w ten sposób łuski włosów, ponieważ pod wpływem wody łuski otwierają się i stają się mniej wytrzymałe.

Używasz kosmetyków z alkoholem. Zawierają go często produkty w aerozolu oraz farby do włosów. Alkohol niesamowicie wysusza twoje kosmyki.

Nie dostarczasz organizmowi odpowiednich składników odżywczych. Nasze odżywanie wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale również na urodę. Pamiętaj żeby dostarczać sobie codziennie odpowiednią liczbę witamin – szczególnie zwróć uwagę na białko, żelazo oraz magnez!

Błędy, jakie popełniasz podczas pielęgnacji włosów

Źródło zdjęć: Pexels | Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj