Źródło: Pinterest

Spędzasz długie godziny nad książkami, a i tak nie jesteś w stanie nauczyć się na pamięć wymaganego materiału? Sprawdź, czy nie popełniasz któregoś z popularnych błędów!

Uczysz się i uczysz, a efekty są mierne? Być może robisz coś źle! W tym wpisie znajdziesz 5 popularnych błędów, przez które nauka staje się nieefektywna.

Błędy popełniane podczas nauki

Robisz inne rzeczy, aby się nie uczyć

Sprzątasz, gotujesz obiad, idziesz z psem na spacer albo poddajesz się zabiegom pielęgnacyjnym, byle tylko nie siadać do książek? Bez względu na to, ile dodatkowych zadań sobie wynajdziesz, i tak w końcu będziesz musiała zasiąść do nauki. Opóźnianie tego jest pozbawione sensu.

Wymieniasz z kimś wiadomości

Nie ma to większego znaczenia, czy piszesz jednego smsa do mamy, czy omawiasz z koleżanką metodę nauki na Messengerze. Każde oderwanie się od notatek, choćby na kilka minut, sprawia, że wybijasz się z rytmu uczenia. Im dłużej trwa przerwa, tym trudniej powrócić do stanu pełnego skupienia.

Uczysz się kilku przedmiotów jednocześnie

Masz do opanowania dużo materiału i postanowiłaś przeplatać sobie tematy, a może nawet przedmioty? Ta metoda nie sprawi, że szybciej się wszystkiego nauczysz. Bardziej prawdopodobne jest to, że wszystko Ci się pomiesza.

Rozpraszasz się

Raz na jakiś czas przeglądasz Internet? A może w tle jest włączony telewizor bądź radio? Pozbądź się wszelkich rozpraszaczy, a zobaczysz, że nauka stanie się bardziej efektywna.

Puszczasz muzykę

Niektórym muzyka pomaga w nauce, ale u większości jest zupełnie na odwrót. Im bardziej energiczna melodia, tym trudniej będzie Ci się skupić. Z pewnością nie pomogą Ci również utwory z wokalem – czy to polskim, czy zagranicznym.

Nauka dla większości uczniów nie jest niczym przyjemnym, ale warto spiąć się i skupić, aby jak najszybciej mieć to za sobą.

Czytaj także: Zainspiruj się i stwórz przejrzyste notatki!

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj