Błędy popełniane podczas używania prostownicy
Błędy popełniane podczas używania prostownicy

Często używasz prostownicy? A może dopiero planujesz jej zakup? Sprawdź, jakich błędów nie należy popełniać, aby nie zaszkodzić swoim włosom!

Wiele dziewczyn nie wyobraża sobie codziennej pielęgnacji bez użycia prostownicy. Niestety podczas stylizacji na gorąco łatwo jest popełnić błąd, który może nas sporo kosztować. Zniszczone włosy ciężko jest zregenerować, a czasem jedynym wyjściem jest ich obcięcie. Na szczęście prawidłowe obchodzenie się z prostownicą zapobiega zniszczeniu kosmyków. W tym wpisie znajdziesz błędy, na które powinnaś uważać podczas stylizacji na gorąco.

Błędy popełniane podczas używania prostownicy

#1. Prostowanie mokrych włosów

Mokre włosy są znacznie bardziej narażone na uszkodzenia. Zwykła prostownica może nie tylko osłabić, ale wręcz spalić wilgotne włosy. Aby do tego nie dopuścić należy zawsze dokładnie wysuszyć kosmyki przed stylizacją na gorąco lub używać specjalnej prostownicy przeznaczonej do mokrych włosów. Posiadają one wbudowany system wentylacji, który pozwala na odparowanie wody, dzięki czemu stylizacja jest bezpieczna.

#2. Brak termoochrony

Samo wysuszenie nie wystarczy, aby ochronić włosy przed uszkodzeniem. W celu zapewnienia swoim kosmykom dodatkowego zabezpieczenia, należy spryskać je przed prostowaniem termoochronnym sprayem. Krok ten jest bardzo często pomijany, a niestety odbija się negatywnie na kondycji włosów.

#3. Ustawianie maksymalnej temperatury

Często robimy to odruchowo i podczas włączania urządzenia ustawia maksymalną temperaturę. W ten sposób można bardzo mocno zaszkodzić swoim włosom. Im bardziej nagrzane są płytki prostownicy, tym łatwiej przypalić kosmyki. Zacznij od ustawienia średniej temperatury, a dopiero gdyby efekt Cię nie usatysfakcjonował, stopniowo zwiększaj ciepło.

#4. Wielokrotne prostowanie jednego pasma włosów

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że prostownica wpływa niekorzystnie na stan Twoich włosów. Im więcej razy przejeżdżasz gorącymi płytkami po kosmykach, tym większą szkodę wyrządzasz swoim włosom. Właśnie dlatego powinnaś starać się prostować każde pasmo jak najdokładniej, aby nie trzeba było tej czynności powtarzać.

#5. Pośpiech

Stylizowanie włosów w pośpiechu nigdy nie jest dobrym pomysłem. Przede wszystkim możesz to zrobić niedokładnie, przez co konieczne będzie zrobienie poprawek. Poza tym możesz się poparzyć, a włosy mogą się poplątać, co z pewnością będzie dla Ciebie bolesne. Jeżeli nie masz wystarczająco dużo czasu, lepszym wyjściem będzie związanie włosów w tzw. messy bun.

Używanie prostownicy nie jest dobre dla naszych włosów, szczególnie jeśli robimy to codziennie. Na szczęście możemy zmniejszyć negatywne skutki stylizacji na gorąco, pod warunkiem, że będziemy wystrzegać się powyższych błędów.

Błędy popełniane podczas używania prostownicy
Błędy popełniane podczas używania prostownicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj