Źródło: Pinterest

Mimo iż mężczyźni nie są przeważnie ekspertami w tej dziedzinie, to i tak zauważą niektóre błędy w naszym makijażu. O jakich błędach mowa? Odpowiedź znajdziesz w tym poście!

Błędy w makijażu, które zauważają chłopcy

1. Źle dobrany odcień podkładu. Ten błąd jest chyba najgorszy ze wszystkich możliwych. Nie ma nic gorszego niż biała szyja (lub dekolt) i ciemna buzia. Uwierz, że nawet mało spostrzegawczy chłopak zwróci na to uwagę. Jak tego uniknąć? Dobieraj odcień fluidu, do koloru szyi, a nie twarzy czy rąk, a jeśli widzisz, że światło w drogerii jest sztuczne, to wyjdź na zewnątrz i przejrzyj się w lusterku przez dokonaniem zakupu.

2. Zbyt jasny kolor pomadki. Pomadki, tak jak większość kosmetyków, trzeba dobrać do koloru naszej cery. Jeżeli wybierzemy za jasny odcień, możemy wyglądać trupio oraz (w przypadku opalonej skóry) tanio! Nie łudź się, że chłopcy nie zwrócą na to uwagi.

3. Złe konturowanie twarzy. Za dużo bronzera, różu czy rozświetlacza nie wygląda dobrze i, tak jak w przypadku podkładu, szybko rzuca się w oczy, nawet mężczyznom. Owszem, użycie tych kosmetyków pomoże nam wymodelować odpowiednio naszą twarz, jednak trzeba pamiętać o umiarze. W końcu co za dużo, to niezdrowo.

4. Konturowanie ust poza ich obszarem. Może to nam zafundować efekt klauna, jeśli przesadzimy. ”Rysowanie” sobie ust nie jest wcale dobrym pomysłem, a jedynie wielkim niewypałem. Owszem, jeśli użyjemy konturówki w odpowiedni sposób, wszystko będzie dobrze. Czasem na prawdę lepiej jest jednak zrezygnować z tego (szczególnie, jeśli nie mamy w tym wprawy), niż później wyglądać śmiesznie.

5. Źle wykonany makijaż brwi. Za ciemne, za grube i za cienkie. Należy unikać takich błędów, gdyż zniszczą one cały nasz makijaż. W dodatku na pewno zostanie on zauważony i nie zyska aprobaty innych.

6. Posklejane rzęsy. Zdecydowanie powinnyśmy na to uważać i używać tuszu w odpowiednich ilościach. Tak samo jest w przypadku, kiedy na naszych pomalowanych rzęsach pojawiają się grudki. Nie wygląda to estetycznie i nie umknie uwadze innych, nawet mężczyzn.

Polecamy: Co zrobić, by poprawić swój wygląd?

Znaleziony obraz
Źródło: Zeberka

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj