Poznaj błędy pielęgnacyjne, które mogą wywoływać trądzik.

Trądzik to zmora wielu nastolatek, a jego występowanie nie tylko osłabia pewność siebie, a w skrajnych przypadkach prowadzi do depresji. Jeśli zmiana diety nie pomaga to należy rozważyć wizytę u dermatologa. Czasami jednak winę ponosi zła pielęgnacja, dlatego przed wizytą u specjalisty warto przyjrzeć się swoim nawykom i (jeśli są złe) je wyeliminować.

Błędy w pielęgnacji, które mogą wywoływać trądzik

1. Nadmierne przesuszanie. Posiadaczki cery tłustej często mają tendencję do nadmiernego stosowania preparatów wysuszających i kosmetyków o działaniu matującym. To sprawia, że gruczoły zaczynają produkować więcej sebum, bo skóra się broni. Cera tłusta również potrzebuje nawilżenia.

2. Pomijanie porannego oczyszczania. Choć na pierwszy rzut oka tego nie widać, nasza twarz potrzebuje oczyszczenia także rano. Kurz i inne zanieczyszczenia (typu naskórek czy resztki kremu) osadzają się na naszej buzi, dlatego należy je zmyć.

3. Za rzadkie zmienianie pościeli, ręczników i przyborów do makijażu. Osoby mające problemy z cerą powinny najrzadziej raz na tydzień wymieniać poszewki na poduszki i ręczniki (do twarzy powinien być inny ręcznik niż do ciała!). Pędzle i gąbeczki do makijażu najlepiej jest myć po każdym użyciu, a ekran telefonu powinien być przecierany co kilka dni.

4. Narażanie twarzy na kontakt z kosmetykami do włosów. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że kosmetyki do włosów są mniej delikatne niż te do twarzy. Z tego względu osoby mające cerę wrażliwą są narażone na podrażnienia, jeśli pielęgnację włosów zostawiają sobie na sam koniec. W takim wypadku trzeba zmienić kolejność i zacząć od włosów, a następnie oczyszczania buzi.

5. Używanie tych samych kosmetyków. Większość z nas ma swoich kosmetycznych ulubieńców, których najchętniej nie wymieniałoby na nic innego. Problem w tym, że nasza skóra przyzwyczaja się do nich przy dłuższym używaniu i przestają one działać. Z tego powodu trzeba co jakiś czas robić podmiankę.

6. Zbyt częste peelingi. Co za dużo, to niezdrowo. Peelingi należy wykonywać nie częściej niż 1-2 w tygodniu. Częstsze zabiegi mogą doprowadzić do tego, że cera stanie się nadwrażliwa, a w skrajnych przypadkach mogą pojawić się na niej nawet mikrouszkodzenia lub niewielkie ranki.

Polecamy: 5 urodowych tipów, które musisz poznać!

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj