Marta nie była jeszcze w poważnym związku, a jej dotychczasowe romanse szybko się kończyły. Dziewczyna obawia się, że tak już będzie zawsze. 

Nastolatki często zmieniają chłopaków i dla większości jest to zupełnie normalne. Są jednak również i takie dziewczyny, które bardzo się tym martwią i mimo młodego wieku, chciałyby już związać się z kimś na poważnie. Jedną z takich osób jest nasza czytelniczka, Marta. Przeczytajcie jej list.

,,Drogie Czytelniczki. Poradźcie mi proszę,  bo nie wiem czy to ze mną jest coś nie tak, czy może mi się wydaje. Mam 16 lat, a miałam już 4 chłopaków, z czego żaden z tych związków nie trwał dłużej niż pół roku i strasznie mnie to martwi. Chcę mieć chłopaka, szukam kogoś na poważnie, ale no coś mi nie wychodzi. W ogóle to jak jestem w związku to szybko się nudzę, ale jak jestem sama to jest mi źle i łapię doła, że nikt mnie nie chce.

Kumpele mówią, że przesadzam i że w ogóle mam się uspokoić, bo co chwilę inny chłopak i zaraz pójdą ploty, że jestem jakaś łatwa. Nie wiem czy im wierzyć, bo może mi tak radzą z zazdrości…

Jest taki jeszcze problem, że ja się czuję dowartościowana dopiero jak mam chłopaka, bo tak to się dołuję, że jestem beznadziejna i nikomu się nie podobam.

Co byście mi radziły? Mam kogoś szukać dalej czy spróbować zrobić sobie przerwę?”.

Polecamy: ,,Czy w związku lepiej się za mocno nie angażować??

Źródło zdjęć: Pixabay

5 KOMENTARZE

 1. anonimowa xx ma rację – poszukiwania raczej niewiele dają. 😀 W tym wieku rzadko zdarza się cokolwiek mającego wspólnego z prawdziwą miłością, chociaż oczywiście nie wykluczam tego całkowicie. Radzę Ci, żebyś porozmawiała sobie z doradcą psychologicznym, bo warto po prostu pogadać z osobą, która wie, jak działa nasz umysł i emocjonalność.

 2. A ja uważam , że najpierw powinnaś odnalezć siebie. Nie możesz popadać w paranoje , że musisz miec tego chłopak , który będzie podnosił twoją świadomość o swojej własnej wartości. Bo to TY masz być przekonana o swoich możliwościach , a nie inni. Masz dopiero 16 lat , jeszcze tyle cie spotka , jak na razie wrzuć na luz i ciesz się chwilą beztroski CARPE DIEM i głowa do góry.
  Pozdrawiam cieplutko
  Nat xoxo

 3. A ja jestem tego zdania, że miłości się szuka jak sie jest do tego w 100% gotowym, a nie gdy czuje się samotnym i niedowartościowanym. Jesteś młoda i ta osoba, która jest ci pisana prędzej czy później sie pojawi. Gorzej tylko jak znowu, tak jak pisalaś „znudzi ci sie” i tą wyjątkową osobę, po prostu zostawisz ://

 4. Dziewczyno czym ty się przejmujesz! ? Nie przejmuj się tym co mówią inni! Moja koleżanka ma 13 lat i miała ponad 20 chłopaków. Więc rób to co czujesz, i co podpowiada ci serce, a miłość na całe życie znajdziesz z czasem. Na razie jestes nastolatką i ciesz się życiem!

 5. Kochana!
  Miłość przyjdzie sama. Jestem tego zdania aby nie szukać miłości na siłę. Ona czasem przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie. Poczekaj na tą właściwą osobę, z którą będziesz szczęśliwa ??
  Powodzenia! ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj