sposoby na powrót do formy po wakacjach
Pexels

Zastanawiasz się, jakie treningi będą najlepsze przed rozpoczęciem wakacji? Odpowiedź znajdziesz w tym wpisie!

Chciałabyś zacząć trenować przed wakacjami? A może już ćwiczysz i nie wiesz, lepiej zwiększyć, czy zmniejszyć intensywność? Poniżej znajdziesz 3 wskazówki!

Co ćwiczyć przed wakacjami?

#1. Nie próbuj na siłę schudnąć

Każdy moment jest dobry, aby zacząć dbać o siebie, jednak rozpoczynanie tuż przed wakacjami z nadzieją zrobienia formy na lato, nie jest dobrym pomysłem. Nie staraj się za wszelką cenę zgubić kilogramów, bo możesz sobie tylko zaszkodzić. Szybkie odchudzanie nie jest zdrowe, więc lepiej

#2. Zrezygnuj z intensywnych treningów

Nawet, jeśli zaczniesz teraz intensywne treningi, z bardzo dużym prawdopodobieństwem nie uda Ci się osiągnąć wymarzonych efektów. Na to potrzeba więcej czasu. W miarę, jak zbliżają się wakacje, możesz zmniejszać nieco intensywność ćwiczeń. Dzięki temu unikniesz zakwasów podczas urlopu, a Twój organizm przestawi się na spokojniejszy tryb, do czasu, aż powrócisz do standardowych ćwiczeń.

#3. Znajdź coś, co sprawia Ci przyjemność

Postaw na aktywność fizyczną, która sprawia Ci przyjemność. Dzięki temu chętnie będziesz wykorzystywać wolne chwile na treningi. Pamiętaj, że najważniejsza jest systematyczność. Lepiej zrobić cokolwiek niż leżeć na kanapie, więc jeśli tylko masz taką możliwość, korzystaj z pięknej pogody i wyjdź na spacer, rolki albo rower!

#4. Dostosuj ćwiczenia do pogody

Jeśli zamierzasz ćwiczyć na dworze, pamiętaj o tym, aby dostosować rodzaj aktywności do aury. Unikaj treningów w pełnym słońcu i zawsze pamiętaj, aby mieć przy sobie butelkę z wodą. Dobrą alternatywą będzie klimatyzowana siłownia albo basen.

Czytaj także: Dlaczego nie powinnaś robić formy na lato?

sposoby na powrót do formy po wakacjach
Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj