Co trenować zamiast cardio?
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/636696466051138285

Nie lubisz ćwiczyć na siłowni, ale chciałabyś zadbać o swoją sylwetkę? Sprawdź jakie alternatywy pomogą Ci osiągnąć wymarzoną formę!

Chciałabyś schudnąć, ale nie lubisz ćwiczyć na siłowni? Nic straconego! Masz mnóstwo innych alternatyw, dzięki którym schudniesz. Poniżej znajdziesz kilka naszych propozycji.

Co ćwiczyć zamiast siłowni?

Jazda na rolkach. To świetna zabawa i trening w jednym! Przez godzinę jazdy na rolkach, możesz spalić nawet 400 kcal.

Jazda na rowerze. Jeśli tylko masz taką możliwość, zrezygnuj z autobusu na rzecz roweru. To świetny trening, w szczególności dla nóg i pośladków. Godzina pedałowania w tempie 10 km/h to 300 kcal mniej!

Bieganie. Świetnie wpływa na kondycję i angażuje wiele mięśni, dzięki czemu chudniesz jednocześnie na całym ciele. Łatwo tu jednak o kontuzję, jeśli przesadzisz z intensywnością treningów, dlatego koniecznie rozgrzewaj się przed biegiem. Musisz też kupić odpowiednie obuwie, aby nie zrobić sobie krzywdy (biegając w zwykłych butach, obciążasz stawy). Biegając przez godzinę w tempie 1 km/5 minut możesz spalić aż 1000 kcal.

Pływanie. Trening w wodzie nie obciąża stawów, dzięki czemu w zdrowy sposób możesz chudnąć i pracować nad kondycją. Godzinny trening spala około 400 kcal. Jeśli zdecydujesz się na aerobik w wodzie, możesz spalić aż 580 kcal!

Taniec. Do wyboru masz wiele rodzajów, a najpopularniejszym ostatnimi czasy treningiem jest oczywiście ZUMBA ? Godzina takiego treningu to 500-550 kcal mniej.

Ćwiczenia w domu. W Internecie znajdziesz mnóstwo darmowych treningów, dzięki którym wyrzeźbisz poszczególne części ciała. Liczba spalonych kcal zależy od intensywności treningu i może wynosić od 350 ? 550.

Badminton / ping pong. To świetna zabawa dla dwóch lub czterech. Zimą możesz grać w badmintona na sali sportowej lub w jakimś większym pomieszczeniu. W ciągu godziny spalisz do 285 kcal.

Czytaj także: Jak uniknąć podjadania w czasie diety?

Ćwiczenia cardio bez siłowni
Źródło: Pinterest

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj