Zastanawiasz się, co daje mieszkanie z chłopakiem przed ślubem? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź.

Choć w naszym kraju przeważają osoby wierzące, to jednak coraz częściej młodzi ludzie nie żyją do końca w zgodzie z przykazaniami kościelnymi. Głównym zarzutem, jaki się im stawia jest fakt, że są one niedzisiejsze, czyli po prostu niedostosowane do dzisiejszego świata. Ciężko się z tym nie zgodzić, szczególnie jeśli chodzi o podejście do związku i małżeństw – dawniej 20-latki były uznawane za stare panny, a presja otoczenia była tak duża, że kobiety nie skarżyły się na swoją sytuację w domu, choćby było bardzo źle.

Teraz wygląda to zupełnie inaczej. Zanim zdecydujemy się na ślub chcemy mieć jakieś oszczędności i przede wszystkim chcemy się dobrze poznać, więc nic dziwnego, że małżeństwo odkładamy na później, a wpierw chcemy się ?sprawdzić”. Co daje mieszkanie z chłopakiem przed ślubem? Odpowiedź poniżej.

Można się lepiej poznać. Wspominałyśmy o tym w poprzednim akapicie. To jeden z głównych powodów, dla którego zakochani podejmują decyzję o wspólnym zamieszkaniu ze sobą. Co innego spotykać się kilka razy w tygodniu np. na 2 godziny, a co innego być ze sobą rano i wieczorem i widzieć się w różnych sytuacjach.

Na randki zazwyczaj ubieramy się ładnie, mamy dobry humor (bo przecież jeśli wydarzy się coś złego, to randkę zawsze można odwołać) i staramy się pokazać z jak najlepszej strony. W domu nie da się udawać cały czas – prędzej czy później musimy pokazać, jacy jesteśmy naprawdę.

Można nad sobą pracować. Nikt z nas nie jest idealny, ale nad swoimi wadami możemy pracować. Najważniejsze jednak to je sobie uświadomić, a to nie zawsze jest możliwe, bo czasami po prostu nie zdajemy sobie sprawy z błędów, jakie popełniamy. Obecność partnera 24/h może tutaj wiele zmienić.

Można odkryć najgorsze cechy drugiej osoby. Mieszkanie ze sobą umożliwia nam odkrycie zarówno tych najlepszych, jak i najgorszych cech naszego partnera. Dzięki temu nic nas negatywnie nie zaskoczy po ślubie.

Można z góry ustalić zasady życia razem. Kto sprząta, a kto gotuje? Kto trzyma w związku kasę? Takie rzeczy czasami lepiej jest ustalić przed ślubem, żeby po nie było rozczarowań.

Jakie są minusy mieszkania z chłopakiem przed ślubem?

Przede wszystkim jeśli wiemy o sobie wszystko, to nic nas już nie zaskoczy. Ma to swoje plusy, ale również minusy. Po pierwsze decyzja o ślubie może być odkładana w czasie (bo przecież papierek i tak niczego nie zmieni), a po drugie po legalizacji związku możemy poczuć się rozczarowani. Właśnie dlatego dobrze jest zaplanować jakieś zmiany – remont lub wakacje.

Polecamy: Jak ustrzec się kryzysu w związku?

mieszkanie z chłopakiem przed ślubem

Źródło zdjęć: Pinterest

2 KOMENTARZE

  1. Właśnie dlatego lepiej jest mieszkać z partnerem przed ślubem. Gdybym miała poznać jego najgorsze tajemnice po ślubie to by było pewnie za późno

  2. Ja wam powiem że z swoim znam się od 5 lat , tzn ja miałam 15-ście lat tak się poznaliamy a on 19-ście , zaczęliśmy spotykać się od dwóch lat , on mieszkał w górach ja nad morzem, przyjechałam standardowo na tydzień w marcu do niego , a zostałam na stałe bo postanowiliśmy razem zamieszkać , na chwilę obecną za tydzień mamy urodziny , ja 20-ste on 24-te . W każdym bądź razie – ja osobiście nie polecam mieszkania razem po części , Adam nie jest idealny wcale ! Nie sprząta nie gotuje nie pierze nic ! Do wszystkiego jestem ja , nie powiem bo starałam z nim porozmawiać i to nie raz , tyle że to nic nie dało . O zaręczynach też nie chce rozmawiać bo nie jest gotowy wiecznie . Na chwilę obecną będę najprawdopodobniej się wyprowadzać bo zaczynam mieć dosyć jego zachowania , na dodatek ogląda pół nagie dziewczyny w necie . Jest jeden plus nie powiem – gdybym wzięła ślub z nim a potem zamieszkała to przysięgam że bym wzięłabym z nim rozwód

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj