Co daje posiadanie psa?

W tym wpisie dowiesz się, jakie zalety niesie za sobą posiadanie psa.

Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Jest wierny, potrafi rozśmieszyć i chętnie potowarzyszy nam podczas codziennych czynności (np. podczas jedzenia posiłków). W tym artykule znajdziesz jeszcze kilka zalet wynikających z posiadania psa. Może przydadzą się Ci one podczas próby namówienia rodziców do przygarnięcia pupila?

Co daje posiadanie psa?

Zyskujesz przyjaciela – słynne powiedzenie z początku wpisu mówi prawdę. Pies Cię nigdy nie oszuka, nie opuści i zawsze znajdzie dla Ciebie czas. Dobrze traktowany nie odejdzie od Ciebie nawet na krok. Wspólna zabawa, nauka sztuczek i oczywiście zapewnione towarzystwo, gdy tylko w Twoich rękach znajdzie się coś do jedzenia! Czasami ciężko jest się oprzeć tym wpatrzonym w Ciebie oczom, ale pamiętaj, że jedzenie przeznaczone dla człowieka, nie zawsze dobrze służy psu.

Aktywizujesz się – choćby nie wiem co, pies musi chodzić na spacery. Deszcz, śnieg, wiatr… nie ma wyjścia! Oboje jednak na tym skorzystacie, dlatego nie traktuj tego jak przykrego obowiązku. Spacery z psem to dobra motywacja do ćwiczeń – jak wykazują badania naukowe, właściciele psów są aktywniejsi od tych ludzi, którzy nie posiadają tego chodzącego szczęścia 🙂

Możesz zrobić coś dobrego – znane osoby coraz częściej propagują i same również zabierają do swoich domów pieski ze schronisk. Pomyśl ile możesz takiemu zwierzęciu dać szczęścia. Nie kupuj rasowego psa dla prestiżu. Kupować przyjaciela? To nie brzmi dobrze.

Uczysz się odpowiedzialności – to niezwykle pozytywna cecha, świadcząca również o dojrzałości.  O psa trzeba dbać, pilnować go, karmić, wychodzić z nim na spacery, a także sprzątać po nim. Szanuj i troszcz się o niego jak najlepiej, pamiętając, że to nie zabawka, a żywe stworzenie.

Stajesz się bardziej opiekuńcza – troska o psa jest ważna, bo przecież nasz czworonożny przyjaciel nie jest w stanie sam się sobą zająć. Mówienie mu czego nie wolno, a co ma robić, wyczesywanie go, zabawa z nim czy, pilnowanie by zawsze miał dostęp do wody. Trzeba się nim po prostu zajmować. Jest dobrym pierwszym krokiem w stronę dorosłego życia.

Dzięki niemu częściej masz uśmiech na twarzy – merdający ogonek, mięciutkie łapki, sterczące uszy i piękne oczy. Słodycz, która wywoła uśmiech na twarzy największego twardziela. Delikatność i wrażliwość, których uczą nas zwierzęta to naprawdę piękne cechy, które warto w sobie pielęgnować.

Zwierzęta zasługują na taki sam szacunek i uwagę jak ludzie. Kochajmy i troszczymy się o nie. Jeśli nie masz możliwości przygarnięcia zwierzęcia, pomyśl o tym, aby wesprzeć jakieś schronisko dla zwierząt.

Polecamy: Jak przekonać rodziców do zakupu psa?

Co daje posiadanie psa?Źródło zdjęć: Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj