Związek z siostrą przyjaciela
Związek z siostrą przyjaciela

Zapraszamy do przeczytania drugiej części wpisu, zawierającego wypowiedzi dziewczyn na temat tego, co jest dla nich istotne w związku z ukochaną osobą.

Zastanawiasz się, co tak naprawdę jest ważne w związku z drugą osobą? Przeczytaj opinie innych dziewczyn i dowiedz się, co według nich jest najbardziej istotne w stosunkach z ukochaną osobą.

Co jest ważne w związku? CZĘŚĆ 2

Odpowiada Gosia:

,,Moim zdaniem w związku, tak jak i w każdej innej relacji, najważniejsza jest komunikacja. Odpowiednia rozmowa z partnerem na temat problemów oraz tego, co nam przeszkadza, jest podstawą w każdym związku. Bez odpowiedniej komunikacji w związku nawet najlepiej dobrane osoby się rozstają”.

Odpowiada Ola:

,,Najważniejsze jest: dobranie odpowiedniej osoby, bo moim zdaniem przeciwieństwa nie zawsze się przyciągają. Lepiej kiedy jest podobny status społeczny, wychowanie, podejście do życia, wykształcenie, plany na przyszłość (ślub, dzieci), wyznanie (najlepiej wierzyć w to samo, a jeśli nie, to się akceptować). Zaufanie, szczerość, nie zmyślanie bajek i nie dawanie pustych obietnic. Poza tym miłości z miłości i namiętności, nie z rozsądku. Atrakcyjność fizyczna. Zachowanie ról w związku.

Jeśli kobieta przyjmuje w związku rolę mężczyzny, czyli ciągle wychodzi z inicjatywa, to w końcu stanie się sfrustrowana i taki związek nie przetrwa. Odpowiedzialność obu stron, szanowanie uczuć drugiej osoby, lepiej zerwać niż być z kimś na siłę”.

Odpowiada Olga:

,,Wzajemny szacunek, bez względu na to, jak druga osoba wygląda. Najważniejsze, żeby każda ze stron szanowała druga osobę. Wyrozumiałość i cierpliwość – związek to trudny orzech do zgryzienia. Każdy jest inny, ma inne pasje i potrzeby. Zaufanie – będąc w związku jesteśmy jednym zespołem. Tak jak w drużynie piłkarskiej zawodnicy sobie ufają i polegają na sobie, tak samo jest i w związku, tylko skład jest dwuosobowy”.

Odpowiada Martyna:

,,Moim zdaniem to przede wszystkim szacunek do siebie nawzajem, szczerość oraz to, żeby ktoś akceptował mnie taką, jaką jestem, zarówno w lepszych, jak i gorszych chwilach”.

Odpowiada Weronika:

,,Związek przede wszystkim kojarzy mi się z partnerstwem, którego nieodłącznym elementem jest szacunek, zaufanie, swoboda i sympatia. Według mnie stanowi to fundament każdej zdrowej i szczęśliwej miłości. Bardzo ważne jest też to, żeby wspierać siebie nawzajem, respektować wolność partnera, dzielić się obowiązkami i nade wszystko – szczerze ze sobą rozmawiać. Mam przekonanie, że silny związek może zaistnieć tylko dzięki prawdziwej przyjaźni, która owszem, często wymaga wielu poświęceń i wyrzeczeń, jednak wciąż łączy ją wspólny cel: podążanie osobno, ale w jednym kierunku. Autonomia jest czymś, co bardzo cenię w związku”.

A Twoim zdaniem co jest ważne w związku? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Co jest ważne w związku? CZĘŚĆ 1

sekrety szczęśliwego związku
Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj