Źródło: Pinterest

Sprawdź, co oznaczają popularne angielskie skróty.

Większość z nas używa na co dzień różnych skrótów, które ułatwiają nam rozmowę, ale zdarza się, że niektórzy nie do końca wiedzą, co tak naprawdę te skróty oznaczają. W tym wpisie przedstawiamy znaczenia popularnych angielskich skrótów.

Co oznaczają skróty angielskie? CZĘŚĆ #1

#1. ASAP

Czyli „As Soon As Possible”, co po tłumaczeniu na polski oznacza ?najszybciej jak to jest możliwe”. Bardzo często stosowany przy prośbach wobec drugiej osoby.

#2. AKA

Ten skrót jest często używany nawet w języku polskim, a oznacza on „Also Known As”, co możemy przetłumaczyć na ?znany także jako”. Najczęściej możemy usłyszeć to sformułowanie, kiedy dana osoba ma przezwisko (np. Jan Kowalski AKA „Kowal”).

#3. BTW

„By The Way”, można tłumaczyć jako ?przy okazji” albo ?swoją drogą„. Ten skrót można usłyszeć bardzo często w krajach anglojęzycznych, ale przyjął się on już na stałe także w języku polskim.

#4. DIY

Jest to skrót znany bardzo dobrze osobom, które oglądają filmiki na platformie YouTube, ale też z innych źródeł. „Do It Yourself” oznacza ?zrób to sam„, poradniki tego typu są ogromnie popularne, a widzowie z chęcią samodzielnie wykonują przedstawione w nich propozycje.

#5. IDK

Ten skrót używają nie tylko osoby z Ameryki czy Anglii, ale też Polacy, którzy zamiast pisać ?nie wiem„, stawiają na trzyliterowy skrót, oznaczający „I Don’t Know”.

#6. LOL

„Laughing Out Loud”, czyli ?śmiać się na głos” w Polsce nie zawsze ma takie samo znaczenie. Często piszemy je lub mówimy wtedy, gdy uznamy coś za głupie i zabawne. Wiele osób stosuje ten skrót również jako wtrącenie.

Co ciekawe skrót LOL bywa również rozszyfrowywany jako „Lot Of Laughs”, czyli dosłownie ?dużo śmiechu„. Z kolei osobom grającym w gry, skrót LOL będzie się kojarzył z League of Legends.

Mamy nadzieję, że po tym wpisie będziecie wiedzieli, co oznaczają popularne angielskie skróty i być może zaczniecie ich używać na co dzień. Już niedługo dodamy na naszej stronie kolejne skróty i ich znaczenia!

Polecamy: Angielskie zwroty i słówka na wakacje

Źródło: Pinterest

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj