Sprawdź, co oznaczają popularne angielskie skróty.
Większość z nas używa na co dzień różnych skrótów, które ułatwiają nam rozmowę, ale zdarza się, że niektórzy nie do końca wiedzą, co tak naprawdę te skróty oznaczają. W tym wpisie przedstawiamy znaczenia popularnych angielskich skrótów.
Co oznaczają skróty angielskie? CZĘŚĆ #1
#1. ASAP
Czyli „As Soon As Possible”, co po tłumaczeniu na polski oznacza ?najszybciej jak to jest możliwe”. Bardzo często stosowany przy prośbach wobec drugiej osoby.
#2. AKA
Ten skrót jest często używany nawet w języku polskim, a oznacza on „Also Known As”, co możemy przetłumaczyć na ?znany także jako”. Najczęściej możemy usłyszeć to sformułowanie, kiedy dana osoba ma przezwisko (np. Jan Kowalski AKA „Kowal”).
#3. BTW
„By The Way”, można tłumaczyć jako ?przy okazji” albo ?swoją drogą„. Ten skrót można usłyszeć bardzo często w krajach anglojęzycznych, ale przyjął się on już na stałe także w języku polskim.
#4. DIY
Jest to skrót znany bardzo dobrze osobom, które oglądają filmiki na platformie YouTube, ale też z innych źródeł. „Do It Yourself” oznacza ?zrób to sam„, poradniki tego typu są ogromnie popularne, a widzowie z chęcią samodzielnie wykonują przedstawione w nich propozycje.
#5. IDK
Ten skrót używają nie tylko osoby z Ameryki czy Anglii, ale też Polacy, którzy zamiast pisać ?nie wiem„, stawiają na trzyliterowy skrót, oznaczający „I Don’t Know”.
#6. LOL
„Laughing Out Loud”, czyli ?śmiać się na głos” w Polsce nie zawsze ma takie samo znaczenie. Często piszemy je lub mówimy wtedy, gdy uznamy coś za głupie i zabawne. Wiele osób stosuje ten skrót również jako wtrącenie.
Co ciekawe skrót LOL bywa również rozszyfrowywany jako „Lot Of Laughs”, czyli dosłownie ?dużo śmiechu„. Z kolei osobom grającym w gry, skrót LOL będzie się kojarzył z League of Legends.
Mamy nadzieję, że po tym wpisie będziecie wiedzieli, co oznaczają popularne angielskie skróty i być może zaczniecie ich używać na co dzień. Już niedługo dodamy na naszej stronie kolejne skróty i ich znaczenia!
Tak BTW – piszemy „by” nie „bay” ?? ?
Już poprawione, dzięki za czujność 🙂