Masz problem z trądzikiem, który pojawia się w różnych częściach Twojego ciała? Sprawdź jakie problemy zdrowotne się za tym kryją!

Wiek dojrzewania najczęściej wiąże się z występowaniem wyprysków na ciele, co wiąże się z powstawaniem kompleksów. Pryszcze nie zawsze jednak spowodowane są burzą hormonów. Zdarza się, że przyczyną ich występowania są problemy zdrowotne. W tym wpisie dowiesz się co oznaczają niedoskonałości w poszczególnych częściach ciała.

Co oznaczają wypryski w poszczególnych częściach ciała?

Strefa 1 – Hormony
Trądzik na szyi i brodzie może świadczyć o nadczynności i zmęczeniu nadnerczy. Przyczyną pojawienia się wyprysków w tej strefie może być także nadmierne spożycie cukru, stres, zbyt ciasno zapięte kołnierzyki lub po prostu przetłuszczające się włosy, stale dotykające tych obszarów.  Pomocne w usunięciu problemu będą techniki redukujące stres i rezygnacja z rafinowanego cukru.

Strefa 2 i 3 – Stres
Wypryski na ramionach mogą sygnalizować nadmierną wrażliwość emocjonalną lub, że organizm jest przeładowany stresem. Możliwe jest też, że Twoja skóra jest wrażliwa na otarcia np. przez pasek od torebki. Koniecznie należy pamiętać o relaksie i o tym, aby się nie przeciążać.

Strefa 4 – Układ pokarmowy
Przyczynami trądziku na klatce piersiowej mogą być alergie wywołane noszeniem ubrań z tworzyw sztucznych, zakażenia grzybicze lub nadwrażliwość pokarmowa. Może to być również spowodowane źle funkcjonującym układem pokarmowym (np. złe nawyki żywieniowe, zbyt dużo przetworzonej żywności,  zbyt pikantne jedzenie lub regularne picie bardzo zimnych napojów). Pomóc może zmiana nawyków żywieniowych i zadbanie o jelita.

Strefa 5 i 6 – Brak witamin
Niedobór witamin, słabe krążenie lub nadprodukcja martwych komórek w mieszku włosowym mogą powodować pojawianie się wyprysków w strefie 5 i 6. Zabiegi złuszczające, nawilżanie i kwas salicylowy powinny rozwiązać ten problem. Jeśli mimo to, trądzik nie ustępuje, może to wskazywać, że dostarczasz swojemu organizmowi niewystarczającą ilość witamin i składników odżywczych lub słabe ich przyswajanie.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

1
2
PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here