Masz problem z trądzikiem, który pojawia się w różnych częściach Twojego ciała? Sprawdź jakie problemy zdrowotne się za tym kryją!

Wiek dojrzewania najczęściej wiąże się z występowaniem wyprysków na ciele, co wiąże się z powstawaniem kompleksów. Pryszcze nie zawsze jednak spowodowane są burzą hormonów. Zdarza się, że przyczyną ich występowania są problemy zdrowotne. W tym wpisie dowiesz się co oznaczają niedoskonałości w poszczególnych częściach ciała.

Co oznaczają wypryski w poszczególnych częściach ciała?

Strefa 1 ? Hormony
Trądzik na szyi i brodzie może świadczyć o nadczynności i zmęczeniu nadnerczy. Przyczyną pojawienia się wyprysków w tej strefie może być także nadmierne spożycie cukru, stres, zbyt ciasno zapięte kołnierzyki lub po prostu przetłuszczające się włosy, stale dotykające tych obszarów.  Pomocne w usunięciu problemu będą techniki redukujące stres i rezygnacja z rafinowanego cukru.

Strefa 2 i 3 ? Stres
Wypryski na ramionach mogą sygnalizować nadmierną wrażliwość emocjonalną lub, że organizm jest przeładowany stresem. Możliwe jest też, że Twoja skóra jest wrażliwa na otarcia np. przez pasek od torebki. Koniecznie należy pamiętać o relaksie i o tym, aby się nie przeciążać.

Strefa 4 ? Układ pokarmowy
Przyczynami trądziku na klatce piersiowej mogą być alergie wywołane noszeniem ubrań z tworzyw sztucznych, zakażenia grzybicze lub nadwrażliwość pokarmowa. Może to być również spowodowane źle funkcjonującym układem pokarmowym (np. złe nawyki żywieniowe, zbyt dużo przetworzonej żywności,  zbyt pikantne jedzenie lub regularne picie bardzo zimnych napojów). Pomóc może zmiana nawyków żywieniowych i zadbanie o jelita.

Strefa 5 i 6 ? Brak witamin
Niedobór witamin, słabe krążenie lub nadprodukcja martwych komórek w mieszku włosowym mogą powodować pojawianie się wyprysków w strefie 5 i 6. Zabiegi złuszczające, nawilżanie i kwas salicylowy powinny rozwiązać ten problem. Jeśli mimo to, trądzik nie ustępuje, może to wskazywać, że dostarczasz swojemu organizmowi niewystarczającą ilość witamin i składników odżywczych lub słabe ich przyswajanie.

Strefa 7 ?  Poziom cukru we krwi
Na brzuchu znajduje się niewiele gruczołów łojowych dlatego rzadko pojawiają się tam wypryski. Przyczyny krostek na brzuchu są najczęściej 2:  zbyt ciasne, obcierające ubrania lub zbyt wysoki poziom cukru we krwi.

Strefa 8 ? Higiena
Krostki mogą się pojawiać z powodu wrastających włosków po goleniu lub niewłaściwej higieny. W najgorszym przypadku mogą świadczyć o chorobie wenerycznej, zwłaszcza jeśli dołączą do tego inne objawy jak plamienie, swędzenie, czy upławy.

Strefa 9 i 10 ? Skóra nadwrażliwa alergiczna
Ponieważ skóra w tym miejscu jest szczególnie wrażliwa, trądzik na udach może być objawem alergicznym na kosmetyki: żele pod prysznic, balsamy, detergenty proszki do prania lub płyny do płukania ubrań,  dlaczego warto stosować preparaty dla skóry wrażliwej lub dla alergików.

Strefa 11 i 12 ? Układ nerwowy i pokarmowy
Te obszary występowania trądziku często świadczą o źle funkcjonującym układzie trawiennym, alergiach i nietolerancjach pokarmowych, nadmiernym poceniu się, o noszeniu zbyt ciasnych ubrań, zrobionych z materiałów nieprzepuszczających powietrza, alergiach na kosmetyki i detergenty, spożywania zbyt dużej ilości smażonych potraw lub niewystarczającej ilości snu.

Strefa 13 i 14  ? Układ pokarmowy
Zwykle są trzy powody trądziku na pośladkach: zbyt ciasna nieoddychająca bielizna, nadmiernie sucha skóra lub problemy trawienne i zła dieta. Jeśli mimo higieny i noszenia bawełnianej, luźnej bielizny, problem nie znika, to należy zmienić nawyki żywieniowe i odbudować florę bakteryjną jelit.

Źródło tekstu: http://sekrety-zdrowia.org || Źródła zdjęć: http://sekrety-zdrowia.org | http://favim.com

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj