Wakacje to okazja do przeżycia pierwszych imprez i tylko od ciebie zależy, jak będziesz je wspominać. Jeśli jesteś ciekawa naszych porad, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Choć do końca wakacji zostało coraz mniej czasu, to nadal mamy szansę wybrać się na naszą pierwszą w życiu imprezę. Jeśli nadarzy się ku temu okazja, to warto z niej skorzystać, bo to może być świetna zabawa i szansa na poznanie nowych osób. W tym wpisie podpowiemy Wam, co robić na pierwszej imprezie, by świetnie się bawić.

Co robić na pierwszej imprezie?

1. Bądź otwarta na nowych ludzi

Imprezy to jedna z niewielu okazji, gdzie swobodnie możesz poznawać wiele nowych, ciekawych osób. Jeśli na co dzień raczej nie jesteś duszą towarzystwa, to na początku będziesz czuć się trochę skrępowana, ale z czasem to minie. Nie zapomnij o poczuciu humoru, które zawsze pomoże złamać pierwsze lody.

2. Nie pij alkoholu

Jeśli miałoby to być twoje pierwsze zetknięcie się z procentami, to radzimy Ci, żebyś lepiej sobie darowała. Nigdy nie jesteś do końca pewna, jak twój organizm zareaguje na dane trunki oraz jak będziesz się zachowywała. Pierwsze picie alkoholu przy nowych ludziach to duże ryzyko. Do tego dochodzą jeszcze konsekwencje na następny dzień, czyli kac. Uwierz nam, nie chcesz go poznać.

3. Ubierz się z klasą

Twoje wyobrażenia na temat imprez z amerykańskich filmów zostaną brutalnie zetknięte z rzeczywistością. Nie masz po co odstrajać się jak Angelina Jolie, chyba że nie boisz się plam po czerwonym winie na białej sukience. Oczywiście możesz zaszaleć z makijażem, odsłonić trochę więcej ciała niż zazwyczaj, ale bez przesady. A, no i koniecznie pamiętaj, żeby po każdej nieprzespanej nocy zmywać makijaż – twoja cera będzie Ci wdzięczna!

4. Odbieraj telefony od rodziców

Rozumiemy, że chcesz się bawić i tak dalej, ale pomyśl sobie, że twoja rodzina nie wie, co robisz, w jakim jesteś stanie i jacy ludzie Cię otaczają. Najlepiej sama do nich zadzwoń jakoś przed 22. Powiedz gdzie jesteś, ustal z nimi godzinę powrotu i baw się z czystym sumieniem!

5. Wracaj do domu z koleżankami

Nigdy nie jedź z imprezy sama. To bardzo niebezpieczne, w końcu nie wiadomo kogo spotkasz na ulicy o późnej porze. Jeśli żaden rodzic nie może Was odebrać, to najlepiej wspólnie z koleżankami zamówcie taksówkę lub Ubera – będzie najszybciej, a kosztami będziecie mogły się podzielić. Możecie też jechać autobusami nocnymi, ale w transporcie miejskim często kręcą się podejrzani ludzie, szczególnie w nocy. Jeśli jednak zdecydujecie się na to rozwiązanie, to po powrocie do domu napisz sms’a do koleżanek, że dotarłaś bezpiecznie do domu.

6. Nie wstawiaj zdjęć z imprez na social media

Rozumiemy, że zrobiłaś sobie kilka ładnych zdjęć, ale lepiej nie chwalić się swoim imprezowym stylem życia. Internet nie zapomina, a w przyszłości takie informacje o Tobie mogą zaszkodzić twojej karierze. To chyba nie nowość, że szefowie przeglądają profile swoich pracowników. Myślisz, że zapunktujesz dzięki takiemu wizerunkowi?

Imprezy to świetna zabawa, ale pamiętaj, żeby na siebie uważać!

Czytaj także: Jak go poderwać na imprezie?

Co robić na pierwszej imprezie?

Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj