Zastanawiasz się, co warto robić w październiku? W tym wpisie znajdziesz kilka naszych propozycji.

Październik w tym roku jest dla nas dość łaskawy i jeśli chodzi o pogodę to nie mamy na razie co narzekać. Warto więc to wykorzystać i nie siedzieć w domu. W tym wpisie podpowiadamy, co robić w październiku.

#1. Idź na grzyby. Jeśli w Twojej okolicy są grzyby to koniecznie wybierz się na ich poszukiwanie do lasu. Mimo tego, że jeść dość sucho, to w niektórych częściach Polski można się na nie natknąć. Później, gdy temperatura zrobi się niższa, szanse na znalezienie Podgrzybka czy Maślaka spadną praktycznie do 0. Nawet jeśli nie uda Ci się niczego znaleźć, to przynajmniej się dotlenisz i trochę poruszasz 🙂

#2. Odwiedź groby najbliższych. Choć o zmarłych powinniśmy pamiętać cały rok, to w codziennym pędzie i ogromie obowiązków często zdarza nam się o nich zapomnieć. Październik to dobry moment, żeby jeszcze przed Wszystkich Świętych zajrzeć na groby i upewnić się, że ktoś o dbał.

#3. Pomyśl o prezentach. Co prawda do Świąt zostało jeszcze sporo czasu, ale w listopadzie zacznie się już gorączka, a w sklepach pojawią się tłumy. Warto więc pomyśleć o tym wcześniej, aby ze spokojem zdążyć wszystko kupić. Jeśli zamierzasz zamawiać coś przez internet to tym bardziej powinnaś zrobić to wcześniej, bo przed Świętami czas realizacji zamówienia jest zwykle dłuższy, zarówno po stronie sprzedawcy, jak i firmy kurierskiej.

#4. Jedź na wycieczkę. Najlepiej zaangażować w to całą rodzinę i spędzić miło czas. Nie musicie jechać nigdzie daleko, ważne żeby można było tam pospacerować lub zorganizować piknik albo zagrać w grę planszową.

#5. Zrób przetwory na zimę. Październik to idealny moment na zrobienie przetworów. Nadal możemy je zrobić z jabłek, gruszek, czy dyni (musy lub dżemy), a również z grzybów, czy warzyw w occie.

Polecamy: Jesienne DIY

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj