Wielkimi krokami zbliża się ostatnia noc tego roku, a Ty nie masz planów? Sprawdź, co możesz wtedy robić!

Sylwester dla wielu osób oznacza picie (oczywiście napojów bezalkoholowych 🙂 i balowanie do białego rana. Jednak nie każdy spędza ten wieczór w taki sposób. Dla niektórych jest to zwykły dzień, jak każdy inny i nie odczuwają oni potrzeby do świętowania. Są też osoby, które chciałyby wyjść z domu, ale z jakiegoś powodu tego nie robią. Nasz dzisiejszy wpis jest skierowany właśnie do nich. Jeśli zaliczasz się do tej grupy, to czytaj dalej.

Co robić w Sylwestra?

To, że nie celebrujesz ostatniego dnia roku, nie oznacza że powinnaś czuć się z tego powodu gorzej niż ci, którzy zamierzają imprezować. Możesz spędzić ten dzień jak każdy inny i nie ma w tym nic złego. Jeśli jednak chciałabyś spędzić ten dzień jakoś inaczej, tylko po prostu nie masz żadnych planów, to poniżej znajdziesz kilka propozycji.

#1. Zaproś kogoś do siebie

Jeśli nie masz planów na Sylwestra to upewnij się, czy ktoś z Twoich znajomych nie jest w takiej samej sytuacji. Razem zawsze jest raźniej, poza tym większa szansa, że znajdziecie sobie coś ciekawego do roboty 🙂

#2. Zaplanuj kolejny rok

Ponieważ masz cały dzień (i całą noc), możesz podejść do tematu poważnie i zrobić bardzo dokładną rozpiskę. Wypisz sobie realne cele, datę do kiedy je zrealizujesz oraz korzyści jakie z nich wynikną (dodatkowa dawka motywacji zawsze się przyda). Postanowienia możesz przedstawić w formie plakatu lub jakiejkolwiek innej, która najbardziej Ci odpowiada.

#3. Naucz się czegoś nowego

W myśl zasady ,,jaki Nowy Rok, taki cały rok”, zrób tego dnia coś, co będziesz robić przed kolejne 365 dni. Poszerz swoją wiedzę (to zawsze warto robić!) albo chociaż zrób coś pożytecznego (np. zrób trening, jeśli zamierzasz schudnąć w przyszłym roku). Nie musisz oczywiście wierzyć w zabobony, ale podejdź do tego w inny sposób – już od samego początku utrwalasz w sobie dobre nawyki. Do boju!

#4. Nadrób zaległości

Zamiast tego dnia leżeć w łóżku i dołować się, że nic nie robisz, wykorzystaj ten czas na domknięcie spraw i zajęcie się rzeczami, na które dotąd nie miałaś czasu. Satysfakcja gwarantowana! Zacznij Nowy Rok z czystym kontem.

#5. Zadbaj o swój wygląd

Kiedy ostatnio miałaś czas, żeby zrobić manicure, pedicure, peelingi ciała, porządne nawilżenie, olejowanie włosów i nałożenie maseczki na twarz? Nie miej poczucia zmarnowanego czasu, bo przecież zrobisz coś dobrego dla siebie 🙂 Zafunduj sobie domowe SPA, podczas gdy Twoje koleżanki rano obudzą się z bólem głowy, rozmazanym makijażem i przesuszoną skórą (oczywiście nie ma co im źle życzyć, ale to całkiem prawdopodobny scenariusz, na który same się zdecydowały). Ty za to zaczniesz Nowy Rok jeszcze piękniejsza niż dotychczas.

#6. Zrób sobie przerwę od ,,diety”

Nawet jeśli na co dzień nie dbasz szczególnie o linię, to pewnie nie objadasz się wszystkim, na co masz ochotę. Tego dnia zapomnij o ograniczeniach i przygotuj sobie najlepszy deser, jaki kiedykolwiek w życiu jadłaś. A może wolisz przepyszną pizzę z potrójną warstwą sera i nachosami? Spełnij swoje kulinarne fantazje i tego jednego dnia nie myśl o konsekwencjach 🙂

Masz więcej pomysłów na spędzenie Sylwestra? Podziel się nimi w komentarzu!

Co robić w Sylwestra?

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj