Źródło: https://favim.com/image/4978601/

Nie masz pomysłu co robić z rodziną w Święta? W tym wpisie znajdziesz ciekawe propozycje.

Święta to magiczny czas, na który czekamy cały rok. Nie możemy doczekać się prezentów, pysznego jedzenia, spotkań z rodziną i tej niesamowitej atmosfery. Kiedy jednak kolacja zostanie zjedzona, a prezenty rozpakowane, dopada nas… nuda. Idziemy do swojego pokoju, siadamy przed komputerem i przed nim spędzamy wieczór. Taki scenariusz dotyczy wielu rodzin. Co w takim razie można robić z rodziną? Oto nasze propozycje.

#1. Śpiewanie kolęd. Polskie kolędy są naprawdę przepiękne, więc warto ich posłuchać, szczególnie że Święta to jedyny moment, gdy mamy okazję to zrobić. Nawet, jeśli Twoja rodzina nie jest muzykalna, nie powinniście się tym przejmować. Możecie puścić kolędy z odtwarzacza i tylko cicho nucić.

#2. Rodzinne opowieści. Każda rodzina ma jakieś skrywane, niesamowite lub śmieszne historie. Święta to idealny moment na przypomnienie tych opowieści.

#3. Wspólne oglądanie filmu. Pewnie większość z Was i tak to robi, ale jeśli nie, to zachęcamy. To lepsze niż zamykanie się w swoim pokoju i przeglądanie fejsa. Nie musicie oglądać Kevina, jest wiele innych filmów, idealnych na Święta.

#4. Spacer. Po wielkim obżarstwie dobrze jest się przejść. Spacer z rodziną zdecydowanie powinien stać się rodzinną tradycją.

#5. Pasterka. Msza w środku nocy ma swój klimat, więc warto w niej uczestniczyć, szczególnie jeśli jesteście wierzący.

#6. Gry. To świetny sposób na zaciśnianie więzi rodzinnych. Możecie zagrać w kalambury, karty lub planszówki. A może macie xboxa? Gra z tańczeniem będzie idealna, żeby trochę się poruszać.

#7. Granie kolęd. Możecie śpiewać kolędy, ale możecie je również zagrać. Nie macie instrumentów? Wiele przedmiotów może je imitować (garnki, sztućce, czy pudełko z tabletkami). A może zagracie w zgadywanki – jedna osoba wybija rytm, a reszta zgaduje co to za kolęda?

#8. Oglądanie zdjęć. Powrót do najpiękniejszych wspomnień może być świetnym sposobem na zabicie świątecznej nudy i spędzenie czasu z rodziną.

Co Wy najczęściej robicie z rodziną podczas Świąt? Piszcie w komentarzach!

Polecamy: Dziewczęce upięcia idealne na Święta

Źródło zdjęć: Pinterest

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj