Jesteś singielką i chciałabyś być w związku? Zanim to nastąpi, koniecznie przeczytaj nasz wpis!

Większość singielek marzy o znalezieniu chłopaka i byciu w związku, ale im dłużej jest się samotnym, tym bardziej zaczyna się przyzwyczajać do takiego stanu rzeczy. To może sprawić, że gdy pojawi się odpowiedni kandydat, mogą pojawić się także problemy z przystosowaniem do nowej rzeczywistości (czytaj – pójście na kompromis może nie być takie proste jakby się wydawało). Co jeszcze powinnaś wiedzieć zanim zaczniesz związek? Czytaj dalej!

Co singielki powinny wiedzieć na temat związków?

#1. Chłopak musi być Twoim przyjacielem

Aby związek był udany nie wystarczy tylko miłość. Musi również pojawić się przyjaźń. Uczucie może kiedyś nieco przygasnąć, a wtedy bardzo ważne jest, aby partnerów łączyło coś więcej. Wspólne zainteresowania, tematy do rozmów czy sposoby na spędzanie wolnego czasu.

#2. Nie możesz na siłę zmieniać partnera

Każda z nas ma swoje wyobrażenie idealnego chłopaka, a czasami ta wizja rozmija się z rzeczywistością. Nie wszystko da się w drugim człowieku zmienić i nie zawsze nawet warto to robić. Są oczywiście zachowania, których nie da się zaakceptować, ale we wszystkim trzeba mieć umiar. Poza tym powinnaś akceptować swojego chłopaka takim, jaki jest, inaczej możesz sprawić mu przykrość.

#3. Obie strony muszą dbać o związek

Często wydaje nam się, że skoro już wyznaliśmy sobie miłość i jesteśmy razem, to nie trzeba już się starać. To błąd, który może nas słono kosztować. Jeśli przestaniemy zabiegać o partnera, a on o nas, to prędzej czy później któraś ze stron poczuje się zaniedbana, a to może być początek końca.

#4. Każdy potrzebuje czasami oddechu

Na początku związku z pewnością nie będziesz chciała rozstawać się z ukochanym nawet na minutę. Z czasem jednak zaczynamy odczuwać potrzebę spotkania z przyjaciółkami lub po prostu spędzenia wieczoru w samotności i to jest okej. Nie musisz mieć z tego powodu wyrzutów sumienia.

#5. Rozmowa to klucz do sukcesu

Nieraz kusi na, żeby problemy zamieść pod dywan, ale naprawdę lepiej tego nie robić. Przemilczane problemy zaczynają narastać i mogą w pewnym momencie po prostu wybuchnąć. Często okazuje się, że jest już wtedy za późno, żeby cokolwiek naprawić. Właśnie dlatego należy nawet najmniejszy problem omawiać na bieżąco.

#6. Kłótnia to nie pojedynek

Niektórzy traktują kłótnie jako pojedynek sił, w którym przegrywa (czyli przyznaje się do winy) ten, który przeprosi jako pierwszy. Nigdy nie traktuj sprzeczek w ten sposób, bo to do niczego nie prowadzi. Starajcie się pogodzić zanim pójdziecie spać i pamiętajcie, że gracie w tej samej drużynie, a wyciągnięcie ręki na zgodę to nie przegrana, tylko wygrana.

Czytaj także: Jak pokonać problemy w związku?

co wiedzieć na temat związków

Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj