Zastanawiasz się, co powoduje, że Twój metabolizm jest spowolniony? Sprawdź!

Szybszy metabolizm sprawia, że łatwiej jest nam schudnąć. Na naszą przemianę materii wpływ ma wiele czynników, w tym uwarunkowania genetyczne, z którymi ciężko jest cokolwiek zrobić. Na szczęście istnieje szereg elementów, które można zmienić lub ulepszyć, co sprawi, że Twój metabolizm będzie pracował na maksymalnych obrotach, a Ty będziesz chudnąć.

#1. Jesz zbyt dużo. To oczywiste, ale warto o tym przypomnieć. Zbyt duże ilości jedzenia obciążają żołądek. Aby strawić to wszystko, organizm potrzebuje dużo czasu.

#2. Jesz zbyt mało. Jak to możliwe? Już wyjaśniamy! Jeśli nie dostarczasz organizmowi minimalnej ilości kcal, to on zaczyna się bronić przed niedoborami i gromadzi zapasy. Właśnie dlatego mimo trzymania diety, nie chudniesz.

#3. Jesz nieregularnie. Najlepiej jest jeść małe porcje o mniej więcej stałych porach dnia. Nie dopuszczaj do uczucia głodu, ale też nie przejadaj się. Błędem jest również rezygnacja z jedzenia śniadań.

#4. Pomijasz ćwiczenia siłowe. Ćwiczysz jedynie cardio? Z pewnością pomoże Ci to spalić tłuszcz, ale nie przyspieszy metabolizmu. Aby tak się stało, musisz mieć większą masę mięśniową.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

2 KOMENTARZE

  1. Hej 🙂 co powiecie na post “stylizacje z czarną mini”? Mam wiele własnych stylizacji z tą spódniczką, ale jestem ciekawa waszych propozycji. <3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię