W ostatnim czasie tzw. slime podbijają Internet. Co to właściwie jest i jak to zrobić? Wszystkiego dowiesz się w tym wpisie!

Slime to bardzo ciekawa masa plastyczna, zwana też potocznie ,,glutem”. Można ją kupić w sklepie, ale istnieje wiele przepisów na własnoręcznie robiony slime. Dodatkowo, istnieje również wiele rodzajów glutów. Jakie są najważniejsze?

Fluffy slime. Po polsku: puszysty slime. Jego nazwa wyraża wszystko. Dodatkowo jest gładki i miły w dotyku. Najczęściej w jego skład wchodzi pianka do golenia. Jak zrobić fluffy slime?

Potrzebne Ci będą: przeźroczysty klej w płynie (ważne, aby zawierał PVA), pianka do golenia Gillete oraz różowy Perwoll (czyli płyn do prania wełny i delikatnych tkanin), a także miska i łyżka. Do miski wlej klej i stopniowo dodawaj piankę do golenia. Ważne, aby pianki do golenia było odrobinę więcej, niż kleju. Wymieszaj wszystko ze sobą. Teraz dodaj bardzo małą ilość Perwollu. Wymieszaj. Jeśli będzie go za mało, dodawaj dalej, aż masa plastyczna zacznie się odklejać od miski.

Butter slime. W tłumaczeniu na polski: masło slime. Nazwa pasuje do niego, ponieważ on naprawdę przypomina masło. Jest gładki, a dodatkowo ciągnący się i idealny do zabawy. Jak wykonać tego ,,gluta”?

Potrzebne Ci będą: biały klej w płynie (musi zawierać PVA), modelina, różowy Perwoll, miska i łyżka, a także suszarka. Do miski wklej klej, a następnie dodaj Perwoll. Nie może go być dużo, ale też nie za mało. Wymieszaj. Weź obojętnie jaki kolor modeliny i susz ją suszarką, a także susz slime. Jeśli modelina zrobi się bardziej rozciągliwa, połóż ją na gluta i oba składniki połącz, jednocześnie susząc suszarką. Możesz też dodać krem do rąk lub balsam do ciała, żeby slime zrobił się bardziej gładki.

Flom slime. To tak naprawdę zwykły slime, jednak z kulkami styropianowymi. Jak zrobić floam slime?

Potrzebne Ci będą: przeźroczysty klej w płynie z PVA, soda oczyszczona, płyn do soczewek kontaktowych, kulki styropianowe, miska i łyżka. Do miski wlej klej, a następnie dodaj pół łyżki sody oczyszczonej. Wymieszaj. Następnie dodaj płyn do soczewek kontaktowych (nie za dużo, ani nie za mało). Mieszaj, aż slime zacznie się odklejać od miski. Jeśli już powstał glut, do miski wsyp kilka kulek styropianowych. Baw się glutem, aż kulki styropianowe będą w obszarze całego slime i się do niego przyczepią.

Water slime. Jak się pewnie domyślacie, ten slime jest wykonany z wody! Jak go wykonać?

Potrzebne Ci będą: woda, mydło do rąk w płynie Watsons, plastikowy pojemnik i coś do mieszania. Do pojemnika wlej mydło, a następnie dodaj wodę. Wymieszaj. Odstaw na dwa dni do zamrażarki.

Jiggly slime. Ten slime przypomina swoim wyglądem galaretkę. Jak go zrobić?

Potrzebne Ci będą: aktywator (czyli borax — można go zastąpić płynem do soczewek kontaktowych z sodą), woda, biały klej w płynie z PVA, pianka do golenia, miska, szklanka, łyżka, opcjonalnie; mleczko do ciała, pianka do golenia.

Do szklanki wlej wodę, a następnie dodaj do niej aktywator. Wymieszaj. Do miski wlej klej, następnie piankę do golenia (jeśli chcesz ją dodać do slime), a później wodę (czym więcej wody, tym bardziej galaretowaty będzie). Powoli wlewaj aktywator ze szklanki do miski, a następnie wymieszaj. Jeśli zdecydowałaś się na mleczko do ciała, dodaj je teraz. Wymieszaj. Jednak, jak konsystencja gluta nie jest galaretowata, wrzuć slime z powrotem do miski i dodaj więcej wody. Glut powinien wchłaniać wodę. Dodaj więcej balsamu. Wymieszaj.

Istnieje także wiele innych rodzajów slime, jednak tutaj zamieściłyśmy te najpopularniejsze. Tak samo z przepisami — można znaleźć ich naprawdę wiele w Internecie. Do swoich slime możesz śmiało dodać także barwniki, brokat i tak dalej!

Zobacz także: DIY: Domowe mydełka ombre

Źródło zdjęć: Pinterest

8 KOMENTARZE

  1. Najlepszy klej to Elmer’s a że są białe, bezbarwne, kolorowe – małe, galonowe – to jest co wybierać – i z sodą oraz soczewkami, jest 100% pewne że slime się uda – przetestowane 🙂

  2. Ale supi!
    Prowadzę anglojęzyczny kanał na YouTube i dotyczy on właśnie tematycznych, miniaturowych slimów! Mimo to nie miałam pojęcia o water slime i koniecznie wypróbuję ten rodzaj, ale jakim cudem slime z wody i mydła się trzyma? Czy to działa? Nie zamarza w zamrażarce?

    • to zalezy od rodzaju mydla, musi byc watsons, mieszkam w USA i jest ono wszedzie dostepne i jak robilam to nawet wyszedl, ale z innym nie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię