Źródło: Pinterest

Poznaj najpopularniejsze przyczyny powstawania trądziku i sposoby na jego zwalczenie.

Przyczyny powstawania trądziku mogą być naprawdę różne i choć zdarza się, że osoby nim dotknięte muszą mierzyć się z oskarżeniami o niedostateczną higienę, to prawda jest taka, że problemy z cerą dotyczą także największych czyścioszków. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze przyczyny.

Co wywołuje trądzik?

Hormony

To główny winowajca jeśli chodzi o trądzik młodzieńczy i najtrudniejszy przeciwnik do pokonania. Jeśli trądzik wywołany jest okresem dojrzewania to najlepiej będzie go przeczekać. Niestety i to nie gwarantuje pożegnania się z nim raz na zawsze, bo u wielu kobiet stan cery uzależniony jest od cyklu.

Jak leczyć?

Z pewnością stan cery mogą poprawić środki hormonalne, ale branie ich ze względu na cerę nie jest zbyt dobrym pomysłem. Warto za to przyjmować preparaty regulujące pracę hormonów, np. olej z wiesiołka.

Żywność

Może się zdarzyć, że określone produkty, które spożywasz, wywołują u Ciebie trądzik. Pewnie pierwsze co przyjdzie Ci na myśl to czekolada, ale równie dobrze mogą to być ostre przyprawy, cukier, czy nabiał.

Jak leczyć?

Obserwuj swój organizm i zapisuj co jesz. Jeśli masz podejrzenia co może wywoływać u Ciebie trądzik, to wyeliminuj ten składnik ze swojej diety na jakiś czas i sprawdź, czy to pomoże.

Kosmetyki

Źle dobrane kosmetyki mogą zrobić więcej szkody, niż pożytku. Nie kieruj się wyborem koleżanki czy siostry, tylko wybierz coś, co będzie odpowiednie dla Ciebie.

Jak leczyć?

To proste – jeśli jakiś kosmetyk wywołuje u Ciebie trądzik, to przestań go używać.

Bakterie

Dotykanie, tarcie, wyduszanie, to wszystko może pogarszać stan cery. Nie chodzi tylko o bakterie przenoszone przez nasze palce. Problemem jest również poduszka, na której śpimy, ręcznik, którym wycieramy twarz, czy ekran telefonu, który naszych policzków podczas rozmowy.

Jak leczyć?

Nie dotykać, nie trzeć i nie wyduszać. Wiemy, że nie jest to takie proste, ale im rzadziej będziesz to robić, tym lepiej. Ponadto wymieniaj często poszewkę i ręcznik, a także czyść telefon.

Polecamy: 8 błędów pielęgnacyjnych, które popełniają nastolatki

 Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj